Talimat Verildi ! Fırat'ın Doğusuna Askeri Operasyon İçin Geri Sayım Başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından "Bir gece ansızın gelebiliriz" mesajı verildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mesajının ardından askeri operasyon için geri sayım başladı.

GÜNDEM 14.10.2018, 09:54 14.10.2018, 10:24 Batuhan
Talimat Verildi ! Fırat'ın Doğusuna Askeri Operasyon İçin Geri Sayım Başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fırat'ın doğusu için geçtiğimiz günlerde çeşitli açıklamalarda bulunarak "bir gece ansızın gelebiliriz" mesajı vermişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında sınırın dışındakki teröristlerin rahat uyuyamadığını ifade ederek "bir gece ansızın gelebiliriz. Fırat'ın doğusundaki terör yuvalarını da darmadağın edeceğiz" demişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha önce Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekat bölgeleri için kullandığı "bir gece ansızın" ifadesini, bölgeye komando harekatı yapacak olan birliğin merkezinden vererek bu konudaki kararlılığı vurguladı.

GENİŞLEME HAREKATI PLANLANIYOR

Nehirn doğusuna işaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarında bu harekatın Fırat Kalkanı Harekat bölgesinden başlatılacak bir genişletme harekatı olarak planlanması ağırlık kazandığı ifade edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarına göre sınır ötesi operasyon için geri sayım başladı. Operasyonlar hakkında bir gelişme olduğunda okuyucularımızı haberdar edeceğiz. 

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)