Tank Palet Fabrikası özelleştiriliyor! Hulisi Akar'dan, özelleştirme ile ilgili açıklama geldi!

Sakarya'nın Arifiye ilçesinde bulunan Tank Palet Fabrikası özelleştiriliyor!.. Fabrikanın özelleştirilmesi ile ilgili açıklama yapan Milli Savunma Bakanı Hulisi Akar, Fabrikanın saltılmadığı, üretimi artırabilmek için özel bir şirkete 25 yıllığına devredileceğini açıkladı. Vatandaş, tank palet fabrikasının 25 yıllığına özelleştirilmesi ile ilgili olarak Türk Telekom'dan dolayı devletin zararını örnek göstererek, Devletten daha iyi bir işletme yapabilecek şirket kim olabilir? diye tepki gösterdi.

GÜNDEM 04.01.2019, 21:31
Tank Palet Fabrikası özelleştiriliyor! Hulisi Akar'dan, özelleştirme ile ilgili açıklama geldi!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Sakarya'nın Arifiye ilçesindeki Tank Palet Fabrikası'na gitti. Yaklaşık 1000 işçinin çalıştığı fabrikanın özelleştirilmesiyle ilgili görüşme sonrası açıklama yapan Akar, özelleştirmenin gerçekleşeceğini, ancak işçilerin özlük haklarına zarar gelmeyeceğini belirtti.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, sabah erken saatlerde bir dizi program için Sakarya'ya geldi.

Bakan Akar, ilk olarak, bir süre önce özelleştirme kapsamına alınan Sakarya'nın Arifiye ilçesindeki 1'inci Ana Bakım Merkez Komutanlığı içindeki Tank Palet Fabrikası'na gitti.

AKAR: İŞÇİLERİN HAKLARI ELİNDEN ALINMAYACAK

Tank Palet Fabrikası'ndaki incelemelerinin ardından Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir'i ziyaret etti. Bakan Akar ve beraberindeki heyet, Valiliğin makam odasında basına kapalı görüşme gerçekleştirdi.

Akar, yaklaşık 1000 işçinin çalıştığı askeri fabrikanın özelleştirilmesiyle ilgili görüşme sonrası Valilik binası önünde basın açıklaması yaptı. Özelleştirmenin gerçekleşeceğini, ancak işçilerin özlük haklarına zarar gelmeyeceğini belirten Bakan Akar, "Gerekli görüşmeyi yaptık. Orada faaliyetlerle ilgili gerekli açıklamaları dile getirdik. Biraz önce Sayın Valimizi ziyaret ettik, kendileriyle görüştük, her şey planlandığı gibi ilerliyor. Dolayısıyla işçilerimizin rahat olması lazım. Çalışanlarımızın, mühendislerimizin, askerlerin, bölge halkının rahat olması lazım. Herhangi bir sorun yok, her şey ülkenin yararına olacak şekilde. Orada çalışanların hakları hukuku gözetilecek şekilde. Orada çalışanların özlük haklarına herhangi bir zarar gelmeyecek şekilde faaliyetlerimiz sürüyor. Kazasız belasız bitireceğiz inşallah" dedi.

Yorumlar (1)
cem 10 ay önce
özel sektör paraya bakar ürettiği malı devlete uygun fiyata vereceğine hiç zannetmiyorum