Tarım Bakanı Yardımcısı Aksu: Avrupa'dan Gelen Hayvanlarda Şarbon Çıkmadı

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu yaptığı açıklamalarında Avrupa'dan gelen hayvanlarda şarbon çıkmadığını ifade ederek sosyal medyadaki haberlerin birçoğunun ülkemize yapılan saldırının bir başka türü olduğunu vurguladı.

GÜNDEM 04.10.2018, 13:57
Tarım Bakanı Yardımcısı Aksu: Avrupa'dan Gelen Hayvanlarda Şarbon Çıkmadı

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu Avrupa'dan gelen hayvanlarda şarbon çıktığı haberleri hakkında açıklamalarda bulundu. Mustafa Aksu açıklamalarında Avrupa'dan gelen hayvanlarda şarbon hastalığının çıkmadığını sosyal medyadaki haberlerin ülkemize yapılan saldırıların bir başka türü olduğunu belirtti.

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu Fransa'nın Clermont-Ferrand kentinde devam eden Uluslararası Hayvancılık Fuarı (Sommet de l'Elevage) ve kırmızı et sektöründeki gelişmelere yönelik değerlendirmede bulundu.

Hayvancılık sektörü konusunda çeşitli çalışmalar yürüttüklerini vurgulayan Mustafa Aksu Bakanlık oalrak gece gündüz çalıştıklarını çalışmalarında geldikleri aşamayı daha sonra açıklayacaklarını ifade ederek üreticilerin tüketicilerin rahat olmalarını istedi. 

ŞARBON AÇIKLAMASI

Şarbon hastalığı hakkında da değerlendirmelerde bulunan Mustafa Aksu ithal hayvanlarda şarbon hastalığı çıktığına ilişkin iddiaların gerçeği yansıtmadığını ifade ederek şarbonla ilgili haberlerin yaşan olduğunu ifade etti. Bunun yanı sıra Mustafa Aksu yurt dışından gelen hayvanlarda şarbon çıkmadığını sosyal medyadaki haberlerin ülkemize yapılan saldırıların bir çeşidi olduğunu ifade etti.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)