Tarım Sağlık ve Milli Eğitim Bakanı Değişiyor mu? Flaş İddia Gündeme Geldi

Kabine değişikliği hakkında gün geçmiyor ki yeni bir iddia gelmesin. Yeni gündeme gelen iddiaya göre kabine değişikliği kapsamında Milli Eğitim Bakanı, Sağlık Bakanı ile Tarım ve Orman Bakanı değişecek.

GÜNDEM 25.09.2019, 10:29 27.09.2019, 18:54
Tarım Sağlık ve Milli Eğitim Bakanı Değişiyor mu? Flaş İddia Gündeme Geldi

31 Mart yerel seçimlerinden sonra kabine değişikliği hala gündeme gelmeye devam ediyor. Gündeme gelen iddialar arasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın New York temaslarının ardından kabine revizyonu için düğmeye basacağı yer alıyor.

KABİNE REVİZYONU HAKKINDA FLAŞ İDDİA

Sözcü yazarı Deniz Zeyrek, "kulağı delik" bir gazeteci arkadaşının "sağlam" ve "etkin" dediği kaynağında aldığı kulis bilgilerini paylaştı. Zeyrek konu ile ilgili yazısında Milli Eğitim Bakanı, Sağlık Bakanı ile Tarım ve Orman Bakanının değişeceğini ifade etti.

Deniz Zeyrek yazısında şu ifadelere yer verdi:

"Binali Yıldırım Başkan Yardımcısı olacak. Kültür/Turizm, Milli Eğitim, Sağlık ve Tarım bakanları kesin gidecek. Ekonomi Bakanı ortada. İçişleri, Savunma, Adalet bakanları kalıyor."

Deniz Zeyrek konu ile ilgili olarak söz konusu yazısının devamında son dönemde hedef gösterilen ve FETÖ ile mücadelede zayıf kaldığı suçlaması yöneltilen Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşmeye ilişkin edindiği bilgileri de paylaştı.

Deniz Zeyrek şu ifadelere yer verdi:

"Cumhurbaşkanı Erdoğan, yargı tartışmaları ve iddialar konusunda hem Adalet Bakanı Gül'den hem başka kaynaklardan çok detaylı bilgiler aldı ve Gül'e 'sen bildiğin yolda yürü' diyerek destek verdi."

Yorumlar (0)