Taşeron İşçiler: Özel Sözleşmeli Personel Statüsü (ÖSP) Değil Kadro İstiyoruz

Taşeron işçilerin kadro çalışmaları Bakan Müezzinoğlu'nun açıkladığı gibi referandum sonrasına kaldı. Bu süreç içerisinde taşeron işçiler zaman zaman taleplerini belirtiyorlar. İşçilerin taleplerinden biri de ÖSP değil kadro verilmesi yönünde.

GÜNDEM 12.02.2017, 12:19
Taşeron İşçiler: Özel Sözleşmeli Personel Statüsü (ÖSP) Değil Kadro İstiyoruz

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu taşeron işçilerin kadro çalışmaları hakkında önemli açıklamalar yapmıştı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu bundan önceki açıklamalarında taşeron işçilerin kadro çalışmalarının Anayasa değişikliği referandumundan sonra devam edeceğini ifade etmişti. 

'ÖSP DEĞİL KADRO İSTİYORUZ'

Taşeron işçiler referandumdan önce kadro çalışmalarının tamamlanması için bir imza kampanyası başlatmışlardı. Ancak başlatılan imza kampanyası sonuç vermedi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu kadro çalışmalarının Anayasa değişikliği referandumundan sonra devam edeceğini ifade etmişti. 

Ayrıca taşeron işçilerin başka bir talepleri daha bunuyor. Yüz binlerce taşeron işçisi Özel Sözleşmeli Personel Statüsü (ÖSP) değil kamu kurum ve kuruluşlarında kadro istiyorlar. Bunun için çeşitli sosyal medya platformlarında yorum ve paylaşım yaparak seslerini duyurmaya çalışan işçiler konu ile ilgili olarak Çalışma Bakanı Müezzinoğlu'ndan bir açıklama bekliyorlar.

KADRO ÇALIŞMALARI HAKKINDA BAKAN MÜEZZİNOĞLU'NUN AÇIKLAMASI

Kamu reformu paketini tamamlayacağız ve taşeron işçileri bu pakete dahil edeceğiz. İnşallah 2017 yılı içerisinde taşeron işçileri kadroya geçireceğiz ve referandum sonra bu sorunu ortadan kaldıracağız. Taşeron işçiler biraz daha sabırlı olsunlar. Taşeron işçiler yakın zamanda kadroya alınacak.

SİZLERDE GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTEBİLİRSİNİZ

Taşeron firmalarda çalışan işçiler, ÖSP yerine kadro verilmesi yönünde fikir ve düşüncelerinizi sayfanın alt tarafında bulunan yorum bölümünden ifade edebilirsiniz. 

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (102)
Kadir 3 yıl önce
kusura bakmasınlar da çoğu torpille işe girmiş taşeronlar ne hakla kadro istiyor?
emek verip kpssye girip de atama bekleyenlere ayıp değil mi kadro istemek? taşeronda emeğinin sömürüldüğünü düşünüyorsan niye o işe devam ettin?
serkan 3 yıl önce
kadi̇r adam ol i̇şi̇ne bak
ax 3 yıl önce
kadır adlı kişiye sen şunu anlamamışsın sölimde öğren, biz üniversite mezunları için neden bir avuç atama yapılıyor çünkü taşeron sistemi var devlet 3bin verip bir kadro vereceğine bir taşeron aalıyor çalıştırıyor 2 kişinin de işini yaptırıyor askari ücret veriyor anladın mı? anlayacağın taşeron sistemi kaldırılmadan üniversite mezunları çok az atanır şuan ki gibi..
Kenan 3 yıl önce
Artist KPSS diyosunda ; KPSS den 80 puan alıp taşeronda temizlik Personeli olanlar var sen hangi yenilmiş haktan bahsediyorsun artistlik yapmaya gerek yok....!
alberto 3 yıl önce
taşeron işçilerine kadro meselesi seçim malzemesi yapılacak gibi görünüyor...
Taseron 3 yıl önce
Gercek kadro verilmez ise baskanlik unutsunlar.
Ramazan Karaoğlu 3 yıl önce
Verilen söz tutulmalı işçinin karnında artık doymalı
Hikmet 3 yıl önce
Yani kadro nun içi boş gibi ki seçimden sonra bir şey olacağını sanmıyorum oyalama maaşa zammın adı bilecek geçmiyor yazık çok yazik
Tasoren 3 yıl önce
ALLAH askina su kadromuzu verin. Yeter oyalamayin bizde koc gibi evet diyelim.Saygilarimla.
Deli kadir 3 yıl önce
Kadrolu kamu işçisi olsun daim devamlı olsun (biz işçiler olarak ösp filan istemiyoruz Devletimiz işçinin yanında olsun zengin zaten zengin işçi aç aç
kadro 3 yıl önce
ösp değil kadro söz verildi ama neden yerine getirilmiyor bütün işçilere kadro sözü verildi noldu neyi bekliyoruz kadro verilecekdi kadro kadro ösp değil
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın