Taşeron İşçilere Kadro İçin Hükümetten Açıklama !

Kamuda çalışan taşeron işçilerin kadro bekleyişi devam ediyor. Taşeron işçilere kadro geldi gelecek derken Başbakan Yardımcısı taşeron işçileri yakından ilgilendiren bir açıklama yaptı.

GÜNDEM 10.09.2016, 18:43 10.09.2016, 18:52
Taşeron İşçilere Kadro İçin Hükümetten Açıklama !
Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, kamuda çalışan taşeron işçiler için son dakika açıklama yaptı. Kadro bekleyen taşeron işçiler muradına erecek mi ? Taşeron işçilere kadro yasası çıkacak mı? İşte o açıklamanın detayları kamupersoneli.net'te.

Başbakan Yardımcısı Canikli, TRT Haber canlı yayınında Haber ve Spor Dairesi Yayınları Başkanı Yaşar Taşkın Koç'un gündeme ilişkin sorularını cevapladı.

Canikli, taşeron işçilerin kamuya alınması ile ilgili bir soru üzerine de çalışmaların şuan sürdüğünü, bazı teknik problemleri aşmak gerektiğini ifade etti. Kamuda personele yönelik ceza ve ödüllendirme mekanizmasının çalışmadığını belirten Canikli, bunun için Anayasa değişikliğinin gerektiğini ifade etti.

Taşeron işçilerle ilgili son dakika gelişmelerini ve taşerona kadro haberlerini kamupersoneli.net sitemizden ve uygulamamızdan 7/24 takip edebilirsiniz.

Kamupersoneli.net
Yorumlar (16)
Vatandaş 3 yıl önce
İŞKUR aracılığı ile kamu kurumlarında çalışanlara (taşeron şirket personeli olmayanlara) da kadro verilmelidir.
KPSS 3 yıl önce
KPSS.ye giren ve atanmayı bekleyen yüzbinlerce üniversite mezunu işsiz gencimiz varken ; taşeron firma personeline beleş kadro verilmesi adalet mi ?
hastane v.h.k.i. taşeron 3 yıl önce
Atanmayı bekleyen üniversite mezunu zaten taşeron olarak girip çalışmak zorunda kalıyo. Hastanede v.h.k.i. olarak çalışıyoruz. Üç kuruş para oda vergi dilimine giriyor :)
sen kimsin 3 yıl önce
bende kpss girdim atanamadım kamu kuruluşunda çalışıyorum 2 üniversite okudum nolcak şimdi
Belediye tasoronu 3 yıl önce
Tasoron isciler siz siyasetçilere artık inancını ve guvenini kaybetti.kimse inanmiyor artık.
Yorgun 3 yıl önce
Ben inanmıyorum hepsi yalan
Taşeron 3 yıl önce
Sabırla bekliyoruz
mine 3 yıl önce
Universite ve devlat hastaneleri taseronlari artik yeter diyor en az 2 bin maas ve performastan yararlankak istiyor memurdan sıkı takipli calistirilip az ucret almaya son verun yoksa oy moy yok taserondan bilgilerinize
Sezai 3 yıl önce
Taşeronişçiler kadroyu rüyasında bile göremez.kadro verecek olan şimdiye kadar verirdi.hepsi bahne kampanya şahane....
emekçi 3 yıl önce
14 yıldır taşörön olarak çalışmaktayım bizlerin çoluk çocuklarımızın emeklerini sömüren yönetim anlayışlarına haklarımız helal etmek münkün değildir neymiş efendim sınava tabi tutulacakmışız bizler Allah katında imtihanımızı verdik Allahın izni ile idareciler yöneticileri bizler ahirette sınava tabi tutacağız
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın