Taşeron İşçilerin Kadro Sınavı Mart Ayında

Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan binlerce taşeron işçisine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı'nın ortak çalışması sonucu hazırlanan düzenleme sonucu kadro yolu açılmıştı. Kadroya geçme aşamalarından biri olan ve taşeron başvuruları kabul edilene taşeron işçilerinin gireceği sınav Mart ayında düzenlenecek. Detaylar Haberimizde...

Taşeron İşçilerin Kadro Sınavı Mart Ayında

Devlete bağlı kurumlarda görevli taşeron işçilerine müjdeli haber 2017 yılın son dönemlerinde gelmiş ve kadroya alınacakları duyurulmuştu. 

Konu ile ilgili olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı ortak çalışmış ve kadroya geçiş için bir çalışma yapmışlardı. İki bakanlık tarafından yürütülen çalışmanın tamamlanmasının ardından işçilerin kadroya geçiş süreci başlamıştı. 

BAŞVURULAR AÇIKLANIYOR

Öyle ki taşeron işçiler Ocak aynın başlarında bulundukları kurumlara kadroya geçiş için dilekçelerini vermişlerdi. Yaklaşık on gün süren başvuru sürecinden yüzbinlerce taşeron işçisi başvurularını yaptılar ve sonuçların açıklanmasını beklemeye başladılar. 

Başvuru sonuçlarının yavaş yavaş açıklanmasının ardından gözler Mart ayında yapılacak taşeron işçilerin kadroya geçiş sınavına çevrildi. Söz konusu kadroya geçiş sınavına ilişkin tüm detayları siz okuyucularımıza aşağıda aktarıyoruz. 

TAŞERON İŞÇİLERİN KADRO SINAVI 3 MART'TA

Kamu kurumlarına yapılan kadro başvurularının açıklanmasının ve başvurulara yapılacak itirazların değerlendirilmesinin ardından başvuruları kabul edilen taşeron işçi listelerinin son hali 24 Şubat-2 Mart tarihleri arasında ilan edilecek. Başvurusu kabul edilen işçileri ise 3 Mart ile 22 Mart arasında sınava katılacaklar. 

Sınava İtirazlar 3 Gün İçinde Yapılacak

Kamu kurumlarınca gerçekleştirilecek işçilerin kadroya alınma sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından işçiler 3 gün içerisinde sınava itirazlarda bulunabilecekler. 23 Mart-26 Mart tarihleri arasında yapılacak sınav itirazları kurumlar tarafından 27 Mart-31 Mart tarihleri arasında incelenecek. Sınavlara yapılan itirazların değerlendirilmesi sonucu kesin sonuçlar belirlenecek ve listeler açıklanacak. 

Ayrıca taşeron işçilerin girecekleri kadro sınavlarında işçilere çalışma alanlarıyla ilgili konulardan sorular sorulacak.

KADROYA GEÇİŞLER 2 NİSAN'A KADAR TAMAMLANACAK

Yukarıda belirttiğimiz tüm işlemlerin tamamlanmasının ardından hak sahipleri 2 Nisan'a kadar topluca işçi kadrolarına geçirilecek. 

Kamupersoneli.net - ANKARA


 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2018, 22:38
YORUM EKLE