Taşeron İşçilerin Yıllık İzinlerinin Güvence Altına Alınması İle İlgili Önemli Gelişme!

Kamu kurumlarında çalışan taşeron işçilerinin merakla bekledikleri yıllık izin konusu ile ilgili önemli bir adın atıldı. Detaylar haberimizde...

Taşeron İşçilerin Yıllık İzinlerinin Güvence Altına Alınması İle İlgili Önemli Gelişme!

Binlerce taşeron işçisinin merakla beklediği yıllık izin konusu güvence altına alındı. Bu kapsamda taşeron işçilerinin yıllık izinleri çalıştıkları kurumlar tarafından takip edilebilecek.

TAŞERON İŞÇİLERİNİN YILLIK İZİNLERİ GÜVENCE ALTINA ALINDI

Binlerce taşeron işçisi uzun süredir devletten kendilerini sevindirecek bir haber bekliyorlar. Taşeron işçilerinin beklediği kadroya alınma ile ilgili bir gelişme yaşanmazken taşeron işçilerinin yıllık izin hakları ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Alınan bilgilere göre, taşeron işçilerinin yıllık izin hakları hizmet verdiği kurum tarafından takip edilecek. Buna göre hizmet alan kurum çalıştırdığı işçilerin izin süresinin tamamını kullandırmakla yükümlü olacak. Konu ile ilgili kararın ‘Yıllık Ücretsiz İzin Yönetmeliği’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik'te yayımlanmasının ardından güvence altına alınmış oldu.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE