Taşerona Kadro Soru Önergesi Maliye Bakanı Ağbal Tarafından Yanıtlandı

Cumhuriyet Halk Partisi tarafından verilen taşerona kadro hakkındaki soru önergesi Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından yanıtladı.

Taşerona Kadro Soru Önergesi Maliye Bakanı Ağbal Tarafından Yanıtlandı

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Murat Balkan tarafından taşeron işçilere kadro verilmesine ilişkin bir soru önergesi verildi. Taşeron işçileri yakından ilgilendiren soru önergesi Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından yanıtlandı. 

Maliye Bakanı Naci Ağbal yaptığı açıklamalarda taşeron işçilerin kadroya alınması konusu hakkında çeşitli bilgiler verdi. Maliye Bakanı Ağbal yaptığı açıklamada taşeron işçilerin kadroya alınması hakkında yasal çalışmaların devam ettiğini ifade etti. CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan’ın, hükumet yetkililerinin yanıtlaması üzerine verdiği soru önergesine Maliye Bakanı Naci Ağbal cevap verdi. Maliye Bakanı Naci Ağbal konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamalarında şu ifadelere yer verdi;

ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

“Yükleniciler tarafından çalıştırılan personelin kamuda istihdam edilmesine yönelik yasal düzenleme çalışmaları devam etmektedir”

Ayrıca konu ile ilgili olarak CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım da bir açıklama yaptı. Özkan Yalım taşeron işçilerin kadroya alınması hakkında TBMM'de yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"SÖZÜ BİR AN ÖNCE YERİNE GETİRİN"

“Sayın Başbakan, 2015 yılında seçimlerden önce birçok ilde, ilçelerde boy boy bilboardlarla kamuda çalışan taşeronlara kadro vereceğini yayınladı, ekranlarda söz verdi. Ben de diyorum ki, ‘Ey AKP hükumeti, Sayın Başbakan, vermiş olduğunuz sözü yerine getirin’ kamuda çalışan binlerce taşerona kadrosunu verin. Kamuda çalışan taşeronlara verdiğiniz bu sözü bir an önce yerine getirin.”

Kamupersoneli.net  Notu: Sizlerde taşeron işçilerin kadroya alınması hakkında görü ve taleplerinizi belirtmek isterseniz sayfanın alt kısmından yorum yapabilirsiniz. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2017, 14:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Olcay
Olcay - 2 yıl Önce

Yazıklar olsun taşeron u oyalıyor emekliye hakkını vermiyor bir de dalga geçiyorsunuz ben bir dava adamı olarak sizden utanıyorum