Alexa
01 Ocak 2018 Pazartesi 16:05
Taşerona Kadro Yönetmeliği Hakkında DPB'den Açıklama
Kamu Personeli

Bilindiği gibi bugün Resmi Gazete'de taşeron işçilerin kadroya geçişlerine ilişkin yönetmelik yayımlandı. Yayımlanan yönetmelikte kadro başvuruları ve kadroya geçiş süreci hakkında tüm detaylar yer aldı.

Buna istinaden Devlet Personel Başkanlığı tarafından taşerona kadro yönetmeliği hakkında bir açıklama yapıldı.

Devlet Personel Başkanlığının resmi web adresi üzerinden bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda bugün Resmi Gazete'de yayımlanan "Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Alımı Sözleşmeleri Kapsamında Çalıştırılmakta Olan İşçilerin Sürekli İşçi Kadrolarına veya Mahalli İdare Şirketlerinde İşçi Statüsüne Geçirilmesine İlişkin 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Geçici 23 ve Geçici 24 üncü Maddelerinin Uygulanmasına Dair Usul ve Esaslar" yönetmeliği hakkında açıklama yapıldı. 

Yapılan açıklamada taşerona kadro yönetmeliğinin yürürlüğe girdiği ve taşeron işçilerin kadroya geçmeleri için başvurularını yarın yapmaya başlayacakları ifade edildi. Devlet Personel Başkanlığının resmi web adresi üzerinden yayımlanan duyurunun detaylarını kamupersoneli.net olarak ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz.

DPB'DEN YAYIMLANAN DUYURU

Devlet Personel Başkanlığının resmi web adresi üzerinden yayımlanan duyuruda "

Bilindiği üzere, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla yürütülen çalışmalar neticesinde, kamu kurum ve kuruluşlarında 4/12/2017 tarihinde çalışmakta olan alt işveren işçilerinin sürekli işçi kadrolarına veya mahalli idarelerde işçi statüsüne geçirilmesine yönelik düzenleme 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile yürürlüğe konulmuştur.

Aynı Kanun Hükmünde Kararnamede, geçiş sürecine ilişkin usul ve esaslar ile uygulama sırasında ortaya çıkabilecek tereddütleri giderecek idarelerin belirlenmesine ilişkin düzenlemenin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Maliye Bakanlığınca müştereken hazırlanmasını öngörülmüştür.

Bu çerçevede, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının da görüşleri alınarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Maliye Bakanlığınca müştereken hazırlanan "Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Alımı Sözleşmeleri Kapsamında Çalıştırılmakta Olan İşçilerin Sürekli İşçi Kadrolarına veya Mahalli İdare Şirketlerinde İşçi Statüsüne Geçirilmesine İlişkin 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Geçici 23 ve Geçici 24 üncü Maddelerinin Uygulanmasına Dair Usul ve Esaslar" bugünkü (1/1/2018) Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.

Kapsamda bulunan idarelerin bahse konu usul ve esaslara titizlikle riayet etmesi geçiş sürecinin sağlıklı şekilde sonuçlandırılması açısından önem taşımaktadır." ifadelerine yer verildi.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

KamuPersoneli.net

Not: Aktif kaynak linki kullanarak haberlerimizden alıntı yapabilirsiniz

Son Güncelleme: 02.01.2018 17:24
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.