Tatilcilere Çok Önemli Dolandırıcılık Uyarısı

Turizm bölgelerindeki önemli otellerin internet sitelerini birebir kopyalayarak farklı bir müşteri hizmetleri numarası üzerinden dolandırıcılık yapıldı. Bu kapsamda 3 kişiden ikisi tutuklandı. Bu bağlamda turizmcilerden tatilcilere dolandırıcılık uyarısı geldi.

GÜNDEM 07.08.2019, 16:43 07.08.2019, 17:13
Tatilcilere Çok Önemli Dolandırıcılık Uyarısı

Ortaca İlçe Jandarma Komutanlığına bir mağdur tarafından şikayette bulunuldu. Bu şikayet sonucunda ortaya çıkan dolandırıcılık olayı ilgili olarak Muğla İl Jandarma Komutanlığı tarafından çalışma başlatıldı.

Muğla İl Jandarma Komutanlığı KOM ve İstihbarat Şube Müdürlüğü’nde ‘Siber Dolandırıcılık’ olayı üzerine özel ekip kuruldu. Ekipler tarafından yapılan araştırmalar kapsamında suç örgütü liderinin Hollanda’da olduğu ve kimliği tespit edildi.

Bunun yanı sıra 100'e yakın suç dosyasının olduğu öğrenilirken Türkiye’de irtibatlı olduğu iki kişiden birisi Bodrum’da, diğeri İstanbul’da Jandarma KOM ve İstihbarat Şube Müdürlüğü’nde oluşturulan özel ekip tarafından yakalanarak adli makamlara sevk edildi. İki şüpheli tutuklandı. Olayda şu ana kadar 11 mağdur bulunuyor. Bu sayının artabileceği tahmin ediliyor.

TATİLCİLERE UYARI YAPILDI

Dalaman, Ortaca, Köyceğiz Turistik Otelciler ve Turizm İşletmecileri Birliği (DOKTOB) Başkanı Yücel Okutur tatilcilere dolandırıcılık hakkında uyarıda bulundu. Okutur söz konusu açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"İşlerini çok iyi yapan acentelerin yanı sıra bazı aksaklıklara neden olanlar olabiliyor. Tatilcilerin gidecekleri yerdeki otelleri iyi incelemeleri gerekli, gidecekleri otellere telefon açarak rezervasyonlarını doğrulatmaları, acente üzerinden yapılan rezervasyonlarını kontrol etmeleri gerekiyor. Bu kontrol sayesinde gidecekleri yerde bir problemle karşılaşmayacaklar. Otelden yapılacak rezervasyon kontrolü ile acente üzerinden yaşanabilecek problemi daha başından çözmüş olacaklar. Otel rezervasyonlarını mutlaka kontrol edip, teyit etmeleri gerekiyor"

Yorumlar (0)