TBMM Başkanı Şentop Açıkladı: 22 Bin TL Maaş Milletvekillerine Yetmiyor

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop milletvekili maaşları hakkında açıklamalarda bulundu. Şentop açıklamalarında 22 bin 200 TL maaş alan milletvekillerinin geçinemediklerini ifade ederek bazı milletvekillerinin toplu taşıma araçları ile meclise geldiklerini ifade etti.

GÜNDEM 05.08.2019, 15:23
TBMM Başkanı Şentop Açıkladı: 22 Bin TL Maaş Milletvekillerine Yetmiyor

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop çok tartışılacak bir açıklama yaptı.

Mustafa Şentop yaptığı açıklamalarında 22 bin 200 TL maaş alan milletvekillerinin yüksek giderler nedeni ile geçinemediğini ifade ederek zor durumda olduklarını belirtti.

Şentop söz konusu açıklamalarını Habertürk'e katılarak geçerkleştirdi. Açıklamalarında milletvekillerinin geçim sıkıntısı çektiğini ifade eden Şentop milletvekili harcamalarının çok yüksek olduğunu belirtti.

MUSTAFA ŞENTOP'UN AÇIKLAMALARI

Konu ile ilgili olarak Mustafa Şentop açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"Milletvekilleri malum hafta içi Ankara'da, hafta sonu memleketlerine gidiyorlar. Sadece gidiş-gelişle ilgili çok yüksek harcamaları var. Meclis'te milletvekillerini ziyarete gelenler harcamalarını kendi ödemiyor. Biliyorum ki birçok arkadaşımız seçmenleri otellerde misafir etme, hastane masraflarını ödeme gibi harcamalar yapıyor. Vekil olmadan önce, şimdiki maaşının üçte biri kadar maaşıyla geçinirken, milletvekili olduktan sonra geçinemiyor. Kendilerine araç tahsisi yok. Meclis'e toplu taşıma araçları ile gelip giden milletvekillerimiz var" 

Mustafa Şentop açıklamalarında "Milletvekili maaşını asgari ücretle ifade ederseniz, milletvekillerine de asgari ücret maaş verilsin, yaşayabilen varsa gelsin milletvekilliği yapsın o zaman" ifadelerine yer vererek çok tartışılacak sözler sarfetti.

ÖNDER KAHVECİ AÇIKLAMA YAPTI

Türkiye Kamu Sen Başkanı Önder Kahveci de bir açıklama yaptı. Önder Kahveci açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"Sayın Meclis Başkanı 22 bin 200 liralık maaşa rağmen vekilin geçinemediğini söylüyorsa ben ‘pes' derim. İnsanlar işsiz gezerken, milyonlarca asgari ücretli, işçi, memur, emekli geçim sıkıntısı çekerken, vatandaşın hali apaçık ortadayken ‘Milletvekilleri geçinemiyor' derseniz bunu hiç kimse hoş karşılamaz. Memurun zammı için masaya oturduğumuz gün, doğalgaza yüzde 14.97 zam yapıldı. Hayat dar gelirliler için her geçen gün daha zorlaşıyor"

Yorumlar (11)
ramazan 1 ay önce
hiçbir özel harcamasına para vermeyen ekmek elden su gölden misali yaşayan üstüne birde 22 bin 200 tl maaş alan ve geçinemeyen sayın milletvekili eğer gerçekten bu milletin vekiliysen 2200 tl geçinen milletin halinden anlar aldığın paradan utanırsın.....
Hatiçe 1 ay önce
Allahım sizi bildiği gibi yapsın gözünüzü toprak doyursun inşAllah 1000 maaş alanlara nispeti buyaa anlamıyorum
Dilek 1 ay önce
Tok açın halinden anlar mı ? Fatura ödeyeceğiz diye canımız çıkıyor.Yer değişebiliriz.Ülke için güzel iyi işler yapacağım kesindir...
Vatandaş 1 ay önce
Cık cık cık cık yazık çoooook yazık asgari ücretle çalışan insanlar var memurdulyetim aylığıalan,emekliler varya onların maaşlarından yardım yapılsın başımızın gözümüzün sadakası olsun çok üzüldük
İsmail 1 ay önce
Allah gözünüzü doyursun sizin kendi ayagınıza sıkın bakalım millet artık uyandı
İsmail 1 ay önce
Allah gözünüzü doyursun sizin kendi ayagınıza sıkın bakalım millet artık uyandı
Odmanlı 1 ay önce
Asgari ücret alıyorum ve maaşım idare ediyor çok şükür.22 bin yetmiyor bu zat-ı muhteremin maaşını yetti diyene kadar keseceksin!
Osmanlı 1 ay önce
Asgari ücret alıyorum ve maaşım idare ediyor çok şükür.22 bin yetmiyor bu zat-ı muhteremin maaşını yetti diyene kadar keseceksin!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın