TBMM Bu Hafta Milyonlarca Kişiyi İlgilendiren Torba Kanun Teklifi İçin Mesai Yapacak

Türkiye Büyük Millet Meclisi önümüzdeki hafta milyonlaca kişiye önemli müjdeler verecek olan torba kanun tasarısı hakkında mesai yapacak.

TBMM Bu Hafta Milyonlarca Kişiyi İlgilendiren Torba Kanun Teklifi İçin Mesai Yapacak

TBMM Genel Kurulunda, Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edilen Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi görüşülecek.

Teklif vergiye uyumlu mükelleflere vergi indirimi, esnaf ahilik sandığının kurulması, yabancılara ilişkin konut ve iş yeri satışında KDV istisnası, TEDAŞ ve tarımsal kredi alacaklarının yeniden yapılandırılması gibi önemli konularda düzenlemeler içeriyor.

Torba kanun teklifine göre vergisini düzenli ödeyenlere yüzde 5 indirim getirilecek.

Türkiye'de yerleşmiş olmayan yabancı uyruklu gerçek kişiler ile kurumlara ilk satışı KDV'den istisna olacak. Bunun için iş yeri ve konutların satış bedelinin yurt dışından getirilecek döviz olarak ödenmesi gerekiyor.

ESNAF AHİLİK SANDIĞI

Söz konusu teklif ile Esnaf Ahilik Sandığı kurulacak. Esnaf Ahilik Sandığında son 3 yıl içinde 600 gün faaliyetini sürdüren ve Esnaf Ahilik Sandığı primi ödemiş olanlara 180 gün, 900 gün faaliyetini sürdürenlere 240 gün, bin 80 gün faaliyetini sürdürenlere 300 gün süreyle ödeme yapılacak.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE