Tek Tip Askerlik Hakkında Çalışma Var Mı? İşte Tüm Detaylar

Binlerce genç tarafından tek tip askerlik hakkında çalışmaların olup olmadığı hakkında çeşitli araştırmalar yapılıyor. Bu konu hakkında detaylar haberimizde...

GÜNDEM 05.10.2018, 22:00
Tek Tip Askerlik Hakkında Çalışma Var Mı? İşte Tüm Detaylar

Binlerce genç tarafından tek tip askerlik hakkında çalışmanın yapılıp yapılmadığı hakkında araştırmalar yapılıyor. 

Hükümet tarafından tek tip askerlik ve askerlik süresi hakkında çalışma bekleyen gençler bu çalışmaların yapılmadığını merak ediyorlar.

Bu konu hakkında Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın çeşitli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın açıklamalarının detaylarını kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz...

İBRAHİM KALIN'IN AÇIKLAMALARI

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın tek tip askerlik hakkında yaptığı açıklamalarında tek tip askerlikte askerlik süresinin tek bir hale gelmesinin söz konusu olduğu ifade ederek uzun vadeli bir proje olduğunu bugün itibariyle yürüyen bir çalışmanın olmadığını ifade etti. Bunun yanı sıra İbrahim Kalın açıklamalarına şöyle devam etti:

"Türk Silahlı Kuvvetleri aslında ordu mensupları itibarıyla yüzde 50 civarında profesyonelleşmiş durumda zaten. Oran olarak o noktaya geldik. Bunun diğer boyutları tabii ki tartışılacak, müzakere edilecek. Kabine, Meclis ayağında bunlar konuşulacak"

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)