Tek Tip Kıyafet Uygulamasına İlişkin Adalet Bakanı Gül'den Flaş Açıklama

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül yaptığı açıklamalarında tek tip kıyafet uygulamasına ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

GÜNDEM 09.10.2017, 16:50
Tek Tip Kıyafet Uygulamasına İlişkin Adalet Bakanı Gül'den Flaş Açıklama

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül A Haber televizyonunda katıldığı canlı yayında kendisine sorulan soruları yanıtladı. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül burada ABD ile Türkiye arasındaki vize krizini değerlendirdi ve tek tip kıyafet uygulaması hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye ABD vize krizi hakkında Adalet Bakanı Abdulhamit Gül açıklamalarında "Açıklamada konsolosluk görevlilerinin güvenliğiyle ilgili bir husus ifade ediliyor. Güvenlikle ilgili hangi hususta eksiklik varsa bu konuda ilgili bakanlıklarca gerekli çalışmalar yapılır. Bu son tutuklamaya ilişkin bir konuysa bu hususta Türk yargısının vermiş olduğu bir karardır." ifadelerine yer verdi

"YARGI TARAFINDAN SÜRDÜRÜLEN BİR SÜREÇTİR"

Ayrıca vize krizi hakkında Bakan Gül "Açıklamada konsolosluk görevlilerinin güvenliğiyle ilgili bir husus ifade ediliyor. Güvenlikle ilgili hangi hususta eksiklik varsa bu konuda ilgili bakanlıklarca gerekli çalışmalar yapılır. Bu son tutuklamayla ilişkin bir konuysa bu hususta Türk yargısının vermiş olduğu bir karardır. Dışişleri Bakanlığımız da ilgili kişinin diplomatik dokunulmazlığı bulunmayan bir kişi olduğunu açıkladı. Bu konuda Türk vatandaşı olan birisiyle ilgili Türkiye'de gerçekleşen fiillerle ilgili yargılama yapması Türkiye'nin kendi hakkıdır. Bu husus bağımsız bir şekilde yargı tarafından sürdürülen bir süreçtir. 

"SAYGININ GEREĞİDİR"

Bu hususta herkesin saygılı bir şekilde sonucu takip etmesi gerekir. Türkiye bir hukuk devleti, itirazlar yapılır. Dosyalar kapsama göre savcı gerekli çalışmaları yapıyor. Soruşturma gizli olduğu için Adalet Bakanı olarak da bilgi sahibi değiliz. ABD'nin bu gerekçeyle vermiş olduğu kararı gözden geçireceğini ümit ediyorum. Dışişleri Bakanımız da gerekli çalışmaları, açıklamaları gerçekleştirdi. Bu husus Türk yargısının verdiği bir yargılama sürecidir. Yargılama sürecini hep birlikte takip etmek, yargıya olan güvenin ve saygının gereğidir." dedi.

TEK TİP KIYAFET UYGULAMASI

"FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'deki bir takım Amerika bağlantılı kişilerle değiş tokuşu konusunda yorumlar çıkıyor. Bu duruma bakış açınız nedir?" sorusunu yanıtlayan Bakan Gül iki ülke arasındaki sözleşmeye istinaden takasa girmeden, taleplerinin açık ve net olduğunu söyledi. 

Ayrıca Adalet Bakanı Abdulhamit Gül tek tip kıyafet uygulaması hakkında önceden verilen bu karar üzerinden çalışmaların devam ettiğini bildirdi.

KAMUPERSONELİ.NET | ANKARA

Yorumlar (0)