Telefonunuzda Bu Uygulama Varsa Hemen Silin ! Uzmanlardan Hırsızlık Uyarısı

Telefonlarımıza bazı uygulamalar indiriyoruz ve bu uygulamaların birçoğunu tam araştırmadan indiriyoruz. Bu uygulamalardan bazıları dolandırıcılıklar barındırabiliyor. Uzmanlar tarafından hırsızlık hakkında bir açıklama yapıldı.

GÜNDEM 01.10.2019, 12:16
Telefonunuzda Bu Uygulama Varsa Hemen Silin ! Uzmanlardan Hırsızlık Uyarısı

Akıllı telefonlar için zararlı içeriği olan uygulamalar hakkında uzmanlar tarafından birçok uyarı yapılıyor. Uzmanlar tarafından bazı uygulamalar tespit edildi. Buna göre bu uygulamalar QR kod okuyucu, hesap makinesi, pusula gibi temel görevleri yerine getiren uygulamalardır.

Tespit edilen uygulamalar, kendi içinde zararlı kodlar bulundurmuyor. Yani mobil cihazınıza yüklemeniz durumunda, cihazınıza herhangi bir zarar vermiyor, ancak sorun bundan daha büyük.

DOLANDIRICILIK NASIL OLUYOR?

Uygulama telefon yüklendiğinde, bir aylık ücretsiz premium abonelik kullanmak isteyip istemediğiniz soruluyor. Bu abonelik ekranı geldiğimde premium üyeliğin ücreti belirtilmiyor. Bu bir aylık ücretsiz kullanımın ardından uygulama cihazdan silindiğinde aboneliğinizin sona erdiğini varsayabilirsiniz ancak durum böyle değil. ir aylık ücretsiz denemenin ardından 200 euro ya da daha fazla ücretle karşılaşıyorsunuz. Bu ücret kredi kartınızdan ya da Play Store'a tanımladığınız otomatik bir ödeme yöntemi ile sizden alınıyor.

Tespit edilen birçok uygulama Google Play’den kaldırıldı fakat QR kod okuyucu olan bir uygulama, bu şekilde çalışarak hala Play Store'da yer almaya devam ediyor.

Yorumlar (0)