Tendürek Dağında PKK Hedeflerine Yönelik Operasyon Başlatıldı

Doğubayazıt 1. Mekanize Piyade Tugayından havalanan helikopterler tarafından Tendürek dağı bölgesinde PKK'ya yönelik hava harekatı başlatıldı.

GÜNDEM 21.01.2017, 19:44
Tendürek Dağında PKK Hedeflerine Yönelik Operasyon Başlatıldı

Doğubayazıt 1. Mekanize Piyade Tugayından havalanan çok sayıda helikopter, Tendürek Dağı bölgesine gitti. Çok sayıda askerle yapılan kapsamlı operasyonlarda ise hava desteği verildiği açıklandı.

OPERASYONLAR BİR BİR TAMAMLANIYOR

Lice, Kulp, Silvan ve Hazro ilçelerinin kırsallarında faaliyet yürüten PKK'lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi, teröristlerce kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak, depo alanlarının tahrip edilmesi amacıyla 18 Ocak'ta düğmeye basılan "Bayrak-38 Şehit Uzman Jandarma Çavuş Muhammed Said Çelik Operasyonu" başarılı bir şekilde tamamlandı. Yapılan bu operasyonda, PKK'lı teröristlerin kullandığı biri doğal mağara olan 10 sığınak kullanılamaz hale getirilerek görev tamamlandı.

28 ev ve eklentilerinde yapılan aramalarda ise bir cezaevi firarisi ile 9 terör örgütü iş birlikçisi şüphelisinin gözaltına alındığı operasyon içerisinde ayrıca  2 ton 944 kilogram esrar ve çok sayıda mühimmat ele geçirildiği bilgisi geldi.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (0)