Terör Örgütü Pkk'ya 557 Günde Ağır Bilanço!

Ülke içerisinde barış ve huzur ortamının bozulmasına yönelik yapılan hain saldırılarla sivilleri de hedef alan terör örgütü PKK için 24 Temmuz 2015 tarihinden bu yana düzenlenen operasyonlarda 10 bin terörist öldürüldü.

GÜNDEM 31.01.2017, 13:27 31.01.2017, 13:37
Terör Örgütü Pkk'ya 557 Günde Ağır Bilanço!

Ülke genelinde çeişitli şehirlerde bombalı araçlar ve silahlı saldırırlarla güvenlik ve sivillere ait olan canlara kasteden PKK terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonların bilançosu açıklandı.

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde 22 Temmuz 2015' tarihinde iki polisin uyudukları esnada şehit edilmesiyle bozulan çözüm sürecinin ardından terör örgütü PKK'yı bitirmeye yönelik operasyonlara yön verildi.

Jandarma, polis, asker ve MİT personeli el ele vererek "tek yumruk" şeklinde terör örgütünü bitirmek için adım attı. Güvenlik güçleri, PKK'nın yığınak yaptığı başta Diyarbakır ve Şırnak olmak üzere Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde süpürme operasyonlara karadan ve havadan devam edildi.

Havadan F-16 savaş uçakları ve silahlı insansız hava araçları (İHA), karadan ise güvenlik birimleri, PKK'ya nefes aldırmadığı görüldü.  Güvenlik güçlerini karşılarına almamak için ev, cami, okul, cadde ve sokaklara patlayıcı tuzaklayan ya da pusu kuran PKK'lı teröristlerin şehir merkezlerinde düzenlediği bombalı eylemlerde çok sayıda sivil vatandaşımız hayata gözlerini yummuştu.

Gelen bilgilerer göre 24 Temmuz 2015 ile 30 Ocak 2017 tarihlerini kapsayan 557 günde, terör örgütü mensuplarınca düzenlenen saldırılarda polis, asker ve koruculardan oluşan 823 güvenlik görevlisi şehit oldu, 343 sivil vatandaş hayata gözlerini yumdu. Bu eylemlerle beraber 4 binin üzerinde güvenlik görevlisi ile 2 binden fazla vatandaş ise yaralı şekilde hayata devam ettiği görüldü.

10 BİN TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Terör örgütünün hain saldırılarında dik durarak gerek yurt içi gerekse yurt dışında terörle mücadele özverisinde bulunan güvenlik güçleri, 24 Temmuz 2015 tarihinden sonraki 557 günde başarılı operasyonlarda bulundular.

Genelkurmay Başkanlığı ile polis ve jandarma yetkilileri tarafından verilen bilgilere göre yurt içi ve dışında devam eden hava ve kara operasyonları kapsamında yaklaşık 10 bin 560 terörist etkisiz hale getirildi.

Kamupersoneli.net | AA

Yorumlar (0)