banner731

Terör Örgütü Şokta ! 600'e Yakın Terörist Firar Etti

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından başlatılan Barış Pınarı Harekatı sonrasında bölgede dikkat çeken gelişmeler meydana geliyor. Konu ile ilgili olarak terör örgütü ile ortak hareket eden bazı Arap aşiretleri örgüte olan desteğini çekmeye başladı.

GÜNDEM 17.10.2019, 15:37
Terör Örgütü Şokta ! 600'e Yakın Terörist Firar Etti

Güvenlik kaynaklarından aktarılanlara göre Fırat'ın doğusunda terör örgütü ile hareket eden bazı Arap aşiretlerinin de örgüte olan desteğini çekmeye başladığı belirlendi.

Konu ile ilgili olarak olarak başlatılan Barış Pınarı Harekatı sonrasında bölgede dikkat çeken gelişmeler meydana geliyor. 

600'E YAKIN TERÖRİST FİRAR ETTİ 

Hürriyet Gazetesinin aktardıklarına göre başarıyla devam eden Barış Pınarı Harekatı, terör örgütünde moral bozukluğu ve çözülmeye neden oldu. Bunun yanı sıra Rakka ve Tabga bölgelerinde örgütün zorla silah altına aldığı 600'e yakın teröristin firar ettiği tespit edildi. Ayrıca teslim olan terörist sayısının 40'ı geçtiği de belirtildi.

Tüm bunların yanı sıra terör örgütü PKK-YPG'nin, Haseke'de eylem yaptırarak, "DEAŞ geri döndü" algısı oluşturmaya çalıştığına dair duyumlar yer aldı.

Yorumlar (0)