Teröristlerin Telsiz Konuşmaları Deşifre Edildi: Kafamızı Kaldırsak Asker Öldürüyor

Irak'ın kuzeyinde 2 PKK'lı teröristin telsiz konuşmaları deşifre edildi. Deşifre edilen bu konuşmalar örgütün durumunu ortaya koyuyor.

Teröristlerin Telsiz Konuşmaları Deşifre Edildi: Kafamızı Kaldırsak Asker Öldürüyor

Güvenlik güçlerinin yurt içinde ve sınır ötesinde düzenlediği başarılı operasyonlarıyla ağır darbe yiyen PKK'daki çaresizlik telsiz konuşmalarında belirlendi. 

169 TERÖRİST ETKSİZİ HALE GETİRİLDİ

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlar devam ediyor. Bu operasyonlar kapsamında son 1 ayda 169 terörist etkisiz hale getirilirken, terör örgütü PKK'ya ait sığınak ve barınaklar yerle bir edildi.

Terör örgütü içinde yaşanan panik ve çözülme ise telsiz konuşmalarına yansıdı. Telsiz konuşmalarına göre örgüte katılım sağlanmıyor. 

Irak'ın kuzeyinde Türkiye sınırına yakın bölgede geçen hafta sonu iki terörist arasındaki 7 dakikalık telsiz konuşması kaydedildi. Bu konuşmaların detayları ise şöyle;

TERÖRİSTLERİN TELSİZ KONUŞMALARI

Hogir: Nasılsın?

Çarçella: İyiyim arkadaş. Siz nasılsınız?)

Hogir: Kötüyüm, kötüyüm, hastayım. Başım ağrıyor.

Çarçella: Kötü bir şey mi var?

ASKER ÖLDÜRÜYOR

Hogir: Bundan daha kötü ne olur arkadaş. Başımızı kaldırsak T.C. askeri öldürüyor. Bu kış soğuktan donarak öleceğiz. Kış üslenmesi yapamadık.

Çarçella: Arkadaş bu sorun sadece senin değil. Tüm arkadaşların sorunu... (gülerek devam ediyor) Cemal (Murat Karayılan), Cuma (Cemil Bayık), Abbas (Duran Kalkan), Fuat (Ali Haydar Kaytan) başkanların sorunu değil. (gülmeye devam ediyor)

Hogir: Doğrudur arkadaş.

Çarçella: Kaç arkadaşsınız ?

Hogir: 12 kişiydik, 4 kişi kaldık

Çarçella: Ne Türkiye'den ne Suriye'den kimse gelmiyor. Öleceklerini bilerek gelirler mi?

Hogir: Gelmezler arkadaş gelmezler. 'KARŞIMIZAÇIKMAYACESARETLERİYOK'

Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Esendere beldesinde 4 Ekim'de askeri aracın geçişi sırasında PKK'lı teröristler tarafından el yapımı patlayıcıyla saldırı düzenlenmişti. Sabah'tan Sarıberk Arslan Metin Harıkçı'nın aktardıklarına göre söz konusu saldırıda 4 askerimiz şehit olmuştu. Saldırıda yaralanan asker Ramazan Kurul'un tedavisi ise GATA'da devam ediyor. 

"YOLUN SONUNDALAR"

Adıyamanlı er Kurul kendisini ziyaret eden yakınlarına "Söz konusu vatansa canımız feda. İnşallah eski sağlığıma kavuşur vatani görevime kaldığım yerden devam ederim. Mehmetçiğin karşısına erkekçe çıkmaya korkuyorlar. Böyle kahpe tuzaklarıyla hayatta kalacaklarını sanıyorlar ama artık yolun sonundalar" dedi.

KAMUPERSONELİ.NET | ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2017, 11:43
YORUM EKLE