TOKİ Konutları İçin Başvurular Başladı (Son Gün 30 Aralık)

TOKİ'nin açık satış yöntemiyle satışını gerçekleştireceği konutlar için başvurular başladı. Başvurular ne zaman sona erecek? Kimler başvurabilecek? Haberimizde...

GÜNDEM 28.11.2016, 09:14 28.11.2016, 09:24
TOKİ Konutları İçin Başvurular Başladı (Son Gün 30 Aralık)
Malatya'da vatandaşlar, TOKİ Başkanlığınca Malatya Beydağı Kentsel Yenileme Projesi Alt Gelir Grubu kapsamında yer alan ve kurasız başvuru önceliğine göre satışa çıkarılan 79 konutlardan birinin sahibi olmak için banka önünde beklemeye başladı.

Açık satış yöntemiyle satışı gerçekleştirilecek konutlar için başvurular, 28 Kasım- 30 Aralık 2016 tarihleri arasında kabul edilecek.

TOKİ tarafından ilde satılacak 79 konutu satın almak isteyen vatandaşlar, konut sahibi olabilmek amacıyla banka önünde sabahlayacak.

Banka önünde sıraya giren vatandaşlar, bankanın camına astıkları listeye sıraya girenlerin isimlerini yazıyor.

Yanlarında getirdikleri iskemlelerin üzerinde oturan bazı vatandaşlar, gece soğuktan korunmak için yanlarında battaniye getirdiği görüldü.

Cumartesi gününden bu yana kaynıyla Halkbank'ın önünde bekleyen Ahmet Kaya, "Devletimizin bize gösterdiği bu kolaylıktan dolayı çok teşekkür ederiz. Kiracılar için güzel, kira öder gibi ev sahibi oluyorsun. Cumartesi akşam saat 08.00'den bu yana buradayız, pazartesi sabah 09.00'a kadar da burada olacağız." dedi.

Kamupersoneli.net| AA
Yorumlar (0)