Toplumun Ruh Sağlığı Araştırılmalı Mı?

CHP Milletvekilinin önerdiği gibi, toplumun ruh sağlığı gerçekten araştırılmalı mıdır?

GÜNDEM 26.09.2016, 14:34 26.09.2016, 14:52
Toplumun Ruh Sağlığı Araştırılmalı Mı?
Geçtiğimiz günlerde mecliste yaptığı bir konuşmasında, toplumun ruh sağlığının araştırılmasına yönelik bir teklifle gündeme gelen CHP Bursa Milletvekili Dr. Ceyhun İrgil; Darbe ve Olağanüstü hal süreçlerine ilişkin verilerin analiz edilmesi gerektiğini dile getirmişti.

Dr. Ceyhun İrgil tarafından teklif edildiği üzere, 15 Temmuz Darbe girişimi ve OHAL süreçlerine ilişkin yaşananlar, toplumun maddi, manevi değerlerini zedelediği gibi ruh sağlığını da zedelemiş olabilir mi? Bu yönde bir anketin gerçekleştirilmesi, bir çok verinin gün yüzüne çıkmasına yardımcı olabilir. Toplum ruh sağlığına yönelik en son 2011 yılında gerçekleştirilen araştırmanın yenisi olacak nitelikte, bir toplum ruh sağlığı araştırması konusu gündeme gelebilir.

Dr. İrgil' in teklifinde de yer aldığı gibi  Anayasa'da belirtilen şekilde, toplum beden ve ruh sağlığını devlet yeterince karşılayabiliyor mu öğrenilmiş olacak.2011 yılında yapılan araştırmadan ziyade, OHAL ve 15 Temmuz Darbe girişimine ilişkin bulguların saptanmasında da önemli rol oynayabilir. ;

Sizce bu süreçlere ilişkin büyük grafiği görebilmek adına " Toplum Ruh Sağlığı Araştırması " yapılmalı mıdır?

Kamupersoneli.net | ANKARA
Yorumlar (0)