Trabzon'da Yine Skandal! Sahte Diploma İle 19 Yıl Öğretmenlik Yapmış

Lise terk olan Yusuf B.'nin farklı okullarda 19 yıl boyunca öğretmenlik yaptığı anlaşılınca, savcılık tarafından 'sahtecilik ve dolandırıcılık' suçundan soruşturma başlatıldı.

GÜNDEM 09.10.2017, 08:40
Trabzon'da Yine Skandal! Sahte Diploma İle 19 Yıl Öğretmenlik Yapmış

Tekirdağ, Giresun ve Trabzon'da 19 yıl boyunca öğretmenlik yapan Yusuf B.'nin lise terk olduğu ve bilgisayarda ürettiği diplomanın fotokopisiyle göreve başladığı anlaşıldı.

Trabzon'da Yine Skandal!

2005 yılında Trabzon'da buna benzer bir olay daha ortaya çıkmıştı. 2005 yılında 'yılın öğretmeni' seçilen Rukiye G.S.'nin sahte diploma ile öğretmenlik yaptığı anlaşılmasının ardından bu benzer bir durum yine Trabzon'da ortaya çıktı.

Lise Terk...

1994 yılında Akçaabat Ticaret Meslek Lisesi'nden mezun olan Yusuf B., Rize Meslek Yüksekokulu'nu kazanıyor. Rize Meslek Yüksekokulu'nu kazanan Yusuf B., 1 yıl geçtikten sonra okulu bırakıyor ve Trabzon'a dönüş yapıyor.

Çeşitli Okullara Ataması Gerçekleşti

İki yıl çeşitli işlerde çalışan Yusuf B. öne sürülen bilgilere göre, 1998'de Karadeniz Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi mezunu bir kişinin diplomasının fotokobisini ele geçirerek bilgisayar ortamında yaptığı düzenlemeler ile Tekirdağ'ın Hayrabolu İlçesi Büyükkarakarlı Köyü İlköğretim Okulu'na Türkçe öğretmeni olarak atanıyor ve burada 4 yıl görev yapıyor. Burdan sonra Giresun Aksu Anadolu Lisesi'nde 9 yıl, Bulancak Ticaret Meslek Lisesi'nde 3 yıl görev yapıyor.

Savcılık Soruşturma Başlattı

Habertürk'ün haberine göre, Trabzon Milli Eğitim Müdürlüğü, diploması sahte çıkan Yusuf B. hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Savcılık tarafından ifadesine başvurulan Yusuf B. pişman olduğunu bildiriyor ve okula gitmeme kararı aldığını belirtiyor. Savcılık Yusuf B. hakkında sahtecilik ve dolandırıcılık soruşturması başlatıyor.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)