Trabzon, Rize Ve Artvin İçin Çok Kuvvetli Yağış Uyarısı! Meteoroloji Genel Müdürlüğünden Doğu Karadeniz İçin Sağanak Uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son hava durumu tahminlerine göre; Doğu Karadeniz Bölgesinde çok kuvvetli sağanak yağış bekleniyor. Yağışların, Trabzon, Rize ve Artvin illerinde etkisini göstermesi beklenirken vatandaşların ani sel baskınlarına karşı dikkat etmesi istendi. İşte Meteoroloji'den yapılan sağanak uyarısı ve Doğu Karadeniz için son hava tahmin raporları.

GÜNDEM 23.08.2019, 00:09
Trabzon, Rize Ve Artvin İçin Çok Kuvvetli Yağış Uyarısı! Meteoroloji Genel Müdürlüğünden Doğu Karadeniz İçin Sağanak Uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Rize çevrelerinin yanı sıra Artvin'in kıyı kesimleri ve Trabzon'un doğusunda etkili olacak çok kuvvetli yağış uyarısında bulundu.

Yağışların yerel olarak kuvvetli olması beklenirken, yer yer çok kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde devam edeceği bildirildi.

Meteoroloji'den yapılan açıklamada ise vatandaşların meydana gelmesi olası ani sel, su baskını, yıldırım tehlikesi, yağış anında kuvvetli rüzgar ve küçük çaplı dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı önlemlerini alması talep edildi.

Diğer yandan metre kare başına 21-50 kg/m² ve 51-75 kg/m² yağış düşeceği belirtildi. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan resmi açıklamalarda ise;

"Artvin'in kıyı kesimi ile Trabzon'un doğusunda yarın (23.08.2019 Cuma) sabah saatlerine kadar yerel olarak çok kuvvetli (21-75 Kg/m2), Rize'de çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 Kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Meydana gelmesi muhtemel ani sel, su baskını, yıldırım tehlikesi, yağış anında kuvvetli rüzgar ve küçük çaplı dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Samsun'un doğusu (Terme, Çarşamba, Salıpazarı) ile Ordu ve Giresun il genelinde bu akşam saatlerinden itibaren (22.08.2019 Perşembe) yarın (23.08.2019 Cuma) akşam saatlerine kadar aralıklı ve yerel olarak çok kuvvetli (51-75 Kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Meydana gelmesi muhtemel ani sel, su baskını, yıldırım tehlikesi, ulaşımda aksamalar ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır." ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (0)