Trafik Cezalarının Arttırılmasına İlişkin Kanun Teklifi TBMM'de Kabul Edildi

AK Parti tarafından Karayolları Trafik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi TBMM'ye sunuldu. Verilen kanun teklifi Genel Kurulda kabul edildi. Detaylar haberimizde...

GÜNDEM 16.10.2018, 09:24 16.10.2018, 10:03 Batuhan
Trafik Cezalarının Arttırılmasına İlişkin Kanun Teklifi TBMM'de Kabul Edildi

KANUN TEKLİFİ KABUL EDİLDİ

AK Parti'nin Karayolları Trafik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda kabul edildi.

Kabul edilen kanun teklifine göre uzman jandarmaların astsubaylığa geçiş yaş sınırı 31'den 35'e çıkarılacak ve bunun yanı sıra terör örgütü mensuplarının yakalanmasına yardımcı olanlara para ödülü verilmesinin önü açılacak.

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yapmakla görevlendirilen birimler, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması kapsamında bakanlıklar ile kamu kurum ve kuruluşlarının arşivlerinden ve elektronik bilgi işlem merkezlerinden bilgi ve belge almaya, cumhuriyet savcılıkları ve mahkemelerce yapılan soruşturma ve kovuşturma sonuçlarını almaya yetkili olacağı ifade edilen kanun teklifinde yatırım izleme ve koordinasyon başkanlıklarının da Vilayetler Birliğine üye olabileceği ifade edildi.

KOLLUK KUVVETLERİNE AYLIKTAN KESME CEZASI

Tüm bunların yanı sıra genel kolluk hizmeti veren personele disiplin veya aylıktan kesme cezası verilecek fiiller genişletilecek. Buna göre şapkasız göreve çıkmak, kılık kıyafetine özen göstermemek, uyuşturucu maddeyi özendirmek, yasal olmayan müşterek bahis oynamak, fuhşa teşvik eden, bunun yolunu kolaylaştıran ya da aracılık edenlerle irtibatlı olmanın ceza kapsamına alındığı ve aylıktan kesme cezası uygulanacağı ifade edildi.

KAMUPERSONELİ.NET

Yorumlar (0)