TSE'nin Uzman Personellerine Operasyon ! Çok Sayıda Gözaltı Var

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından rüşvet aldıkları iddiası ile Türk Standardları Enstitüsünde (TSE) uzman olarak çalışan personellere operasyon düzenlendi.

TSE'nin Uzman Personellerine Operasyon ! Çok Sayıda Gözaltı Var

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

TSE personellerine düzenlenen operasyonlara ilişkin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada TSE'de bazı çalışanların rüşvet aldığı ihbarı üzerine soruşturma başlatıldığı ifade edildi.

RÜŞVET ALDIKLARI BELİRLENDİ

Memur Suçları Soruşturma Bürosu tarafından teknik takipli soruşturma yürütüldü. Yürütülen soruşturma sonucunda TSE'de uzman olarak çalışan 13 görevlinin "rüşvet ve pahalı hediyeler aldıkları firmaları kayırdıkları ve denetimlerini kolaylaştırdıkları" tespit edildi.

13 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Konu ile ilgili olarak savcılığın talimatı üzerine polis ekipleri harekete geçti. Harekete geçen polis ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda 13 kişi gözaltına alındı.

KAMUPERSONELİ.NET | ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdülkadir
Abdülkadir - 2 yıl Önce

Rüşvet adam kayırmacılık ve bunları rahat yapabilmek için namuslu ve başarılı insanlara yapılan mobbing ve istifaya zorlayan davranışlar hepsi bir bütün