TSK Acı Haberi Duyurdu! Uçurumdan Düşen Asker Şehit Oldu

Türk Silahlı Kuvvetleri gerçekleştirilen terör operasyonları kapsamında uçurumdan düşen askerin şehit olduğunu açıkladı. Türk Silahlı Kuvvetleri yaşanan acı olaya ilişkin bir basın açıklaması yayımladı.

GÜNDEM 10.04.2018, 19:34
TSK Acı Haberi Duyurdu! Uçurumdan Düşen Asker Şehit Oldu

Türk Silahlı Kuvvetleri Hakkari'nin Çukurca İlçesinde bulunan terör örgütü faaliyetlerinin sona ermesi adında operasyon düzenlemişti. 

Bölücü terör örgütü PKK ve uzantılarına yönelik düzenlenen operasyonlar kapsamında görev alan bir askerin şehit olduğu haberi aktarıldı.

TSK ACI HABERİ DUYURDU

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada, Hakkari'nin Çukurca İlçesinde terör örgütlerine yönelik operasyonlar düzenlendiği hatırlatıldı. Söz konusu operasyona katılan askerler arasında bulunan bir askerin uçurumdan düştüğü bildirildi. 

TSK uçurumdan düşen askerin kurtarılamadığını ve şehit düştüğünü duyurdu. Söz konusu acı olaya ilişkin yayımlanan basın açıklamasını siz okuyucularımızla paylaşıyoruz. 

Türk Silahlı Kuvvetleri Tarafından Yapılan Açıklama

“10 Nisan 2018 tarihinde Hakkari/Çukurca bölgesinde bulunan unsurlarımızın icra ettiği operasyon esnasında, kazaen uçurumdan düşen bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu kazada hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, şehidimizin kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır dileriz”

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)