TSK Açıkladı: Fırat Kalkanı Harekatında 12 DEAŞ'lı Etkisiz Hale Getirildi

Fırat Kalkanı Harekatının 180. gününde terör örgütü DEAŞ'a ait 52 hedef havadan ve karadan vuruldu. Ayrıca operasyonlarda 12 terörist etkisiz hale getirildi.

GÜNDEM 19.02.2017, 11:16
TSK Açıkladı: Fırat Kalkanı Harekatında 12 DEAŞ'lı Etkisiz Hale Getirildi

Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK), Suriye'nin kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik devam eden Fırat Kalkanı Harekatı'nın 180'inci gününde, terör örgütü DEAŞ'a ait 52 hedef karadan ve havadan vuruldu, 12 terörist etkisiz hale getirildi.

Konu ile ilgili olarak Türk Silahlı Kuvvetlerinden bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada DEAŞ başta olmak üzere, terör örgütlerinin yarattığı tehdidi bertaraf ederek hudut güvenliğini artırmak ve koalisyon güçlerine destek vermek için Suriye'nin kuzeyine yönelik 24 Ağustos'ta başlatılan Fırat Kalkanı Harekatı devam ettiği ifade edildi.

HAREKAT DEVAM EDİYOR

Fırat Kalkanı Harekatının 180. günüde muhlif unsurlardan oluşan özel görev kuvvet grupları aradan ve havadan yapılan yoğun ateş desteğiyle büyük ölçüde kontrol sağlandı. El Bab'ın DEAŞ unsurlarından temizlenmesine yönelik harekat ise devam ediyor.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı unsurları tarafından yapılan atışlarda 41 hedef vuruldu. Vurulan hedeflerin arasında barınma ve savunma mevzileri de bulunuyor.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (0)