TSK'dan Fırat Kalkanı Açıklaması ! Operasyondan Yeni Detaylar Geliyor

Türk Silahlı Kuvvetleri yürütülen Fırat Kalkanı operasyonu hakkında yeni gelişmeleri paylaştı.

GÜNDEM 07.10.2016, 11:05 07.10.2016, 11:31
TSK'dan Fırat Kalkanı Açıklaması ! Operasyondan Yeni Detaylar Geliyor
Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yürütülen Fırat Kalkanı operasyonu hakkında çeşitli açıklamalar yapıldı. TSK, operasyonlarda 9 muhalifin şehit olduğu ve 32 muhalifinde yaralandığı bilgisini aktardı. 

Ayrıca TSK'dan yapılan açıklamada operasyonlara destek veren unsurların zayiat ve hasar aldığı bilgisi de aktarıldı. 

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan açıklamada keşif ve gözetleme vasıtaları ile 49 DEAŞ örgütü hedefinin işaretlendiği ve bu hedeflere ateş destek vasıtaları tarafından 153 FIRTINA, 116 adet ÇNRAve 9 adet TANK ateşi yapıldığı belirtildi. 

DEAŞ'a ait muhtelif çaptaki terör örgütü silahları, terör örgütü kampları, terörist gruplar ve geçici barınakların tam isabet vurularak imha edildiği yapılan açıklamada ifade edildi. 

Hava Kuvvetleri 15 Hedef Vurdu 

Hava Kuvvetlerimiz tarafından belirlenen hedefler savaş uçakları ile vuruldu.  Savaş uçaklarımız Aktarin, Arşak, Rasm Al Ward, Baragidah, Güzel Mezra, Tel Hışn, Şeyh Rih ve Tughali’de bulunan 18 hedefe 19 bomba atışı yaparak hedefleri imha etti. 

Ayrıca Türk Silahlı Kuvvetlerine ait savaş uçaklarımız bir diğer hedef olan, DAEŞ terör örgütünün silahlarını mevzilendirdiği 11 hedef, 4 komuta merkezi ve 3 kontrol noktasında bulunan teröristleri bombalayarak imha ettiler. 

Kamupersoneli.net | ANKARA 
Yorumlar (0)