TSK'dan PKK'ya Peş Peşe Ağrı Darbeler

Irak'ın kuzeyindeki Kandil bölgesine Pençe Harekatı ile koordineli bir şekilde Türk Hava Kuvvetleri tarafından hava harekatı düzenlendi. Gerçekleştirilen operasyonda 5 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildi.

GÜNDEM 19.08.2019, 12:23
TSK'dan PKK'ya Peş Peşe Ağrı Darbeler

Irak'ın kuzeyindeki Kandil bölgesine Türk Hava Kuvvetlerine bağlı jetler tarafından hava harekatı gerçekleştirildi. Bu operasyonda 5 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi.

Konu ile ilgili olarak Milli Savunma Bakanlığından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada Pençe Harekatı ile koordineli olarak Kandil bölgesine hava harekatı gerçekleştirildiği ifade edildi.

Yapılan açıklamada teröristlere ait silah mevzi, sığınak ve barınakların vurulduğu belirtilirken harekatta 5 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiği ifade edildi.

YAPILAN AÇIKLAMA

Yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

"Pençe Harekâtı ile koordineli olarak Irak kuzeyindeki Kandil bölgesine düzenlenen hava harekâtı ile PKK'lı teröristlere ait silah mevzii, sığınak ve barınaklar vurulmuş, 5 PKK’lı terörist daha etkisiz hale getirilmiştir."

Yorumlar (1)
miko 1 ay önce
keşke o 5 ler 500 olsa 5 bin olsa 50 olsa bizim verdiğimiz zaiatın yarısı bile değil. nese kar kardır 5 er 5 er gebersinler.