banner731

TSK'dan PKK'ya Yönelik Yeni Operasyon ! 175 Timin Katılımıyla Kıran-5 Operasyonu Başladı

İçişleri Bakanlığı tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada Diyarbakır, Muş ve Bingöl illeri ara hattı Şenyayla bölgesinde, terör örgütünün kış üslenmesini engelleyerek, teröristleri etkisiz hale getirmek amacıyla yeni operasyon başlatıldığı belirtildi. Söz konusu açıklamada operasyonun adının Kıran-5 olduğu ve 175 tim katıldığı ifade edildi.

GÜNDEM 08.11.2019, 10:27
TSK'dan PKK'ya Yönelik Yeni Operasyon ! 175 Timin Katılımıyla Kıran-5 Operasyonu Başladı

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Diyarbakır-Muş-Bingöl illeri ara hattında Şenyayla bölgesinde bölücü terör örgütünün kış üslenmesine girmesini engellemek ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek maksadıyla 8 Kasım 2019 tarihi itibariyle yeni operasyon başlatıldığı ifade edildi.

Söz konusu opeasyonda 175 tim katıldığı ve operasyonun adının Kıran-5 olduğu belirtildi. 

KIRAN-5 OPERASYONU BAŞLADI

Yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Diyarbakır-Muş-Bingöl illeri ara hattında Şenyayla bölgesinde bölücü terör örgütünün kış üslenmesine girmesini engellemek ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek maksadıyla 8 Kasım 2019 tarihinde Diyarbakır ve Tunceli Jandarma Bölge Komutanlığınca Kıran-5 operasyonu başlatılmıştır. Bahse konu operasyonda Diyarbakır, Bingöl ve Muş İl Jandarma Komutanlıklarında görevli; Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat, Polis Özel Harekat ve güvenlik korucularından oluşan 2 bin 625 personel, 179 operasyonel tim görev almaktadır. Yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik Kıran operasyonları azim ve kararlılıkla devam etmektedir"

Yorumlar (0)