TSK'dan PKK'yı Şoka Uğratan Operasyon

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Irak'ın kuzeyinde Pençe Harekatı başlatılmıştı. Bu harekat kapsamında sadece terör örgütüne ait hedeflerin imha edilmesiyle sınırlı kalınmıyor. Bu operasyon örgütün içten de çöküntüye uğramasını sağladı.

GÜNDEM 01.08.2019, 14:31
TSK'dan PKK'yı Şoka Uğratan Operasyon

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Pençe-1 ve Pençe-2 operasyonları başarılı bir şekilde sürdürülüyor. Bu operasyonlar sonucunda PKK/KCK terör örgütünün zor durumda olduğu ve bu durumun terörist elebaşılarının verdikleri talimatlara yansıdığı öğrenildi.

ÖRGÜT İÇTEN DE ÇÖKÜNTÜYE UĞRUYOR

Konu ile ilgili olarak saklandıkları mağaralarda ve inlerde terör örgütü mensuplarının durumundan habersiz olan elebaşıların; sözde tim komutanlarının acemice hata yaptıkları, emirlerini dinletemedikleri, eylemleri iyi planlayamadıkları, örgütte artan firarların önüne geçmek için motivasyonu artırıcı konuşmalar ve faaliyetler yapılması, gerekirse sert tedbirler alınması ve infaz dahil cezaların uygulanması şeklinde talimatlar verdikleri ifade edildi.

Bunun yanı sıra örgüt mensuplarının elebaşlarına isyan ettikleri ifade edildi. Örgüt mensuplarının ’Oturduğunuz yerden talimat vermesi kolay, gelin siz yapın da görelim’ şeklinde cevap verdikleri örgüt içinde korku ve panikle beraber lojistik ihtiyaçların da zirveye ulaştığı belirtildi.

Yorumlar (0)