TSK: Eylem Hazırlığındaki 23 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Irak'ın kuzeyinde bulunan Zap bölgesinde saldırı hazırlığında oldukları tespit edilen bölücü terör örgütü üyelerine yönelik hava harekatı gerçekleştirildi. Söz konusu operasyonda 23 terörist etkisiz hale getirildi.

GÜNDEM 20.02.2017, 15:22
TSK: Eylem Hazırlığındaki 23 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Türk Silahlı Kuvvetlerince, (TSK) Irak'ın kuzeyindeki Zap bölgesinde, saldırı hazırlığı içinde olduğu tespit edilen bölücü terör örgütü üyelerine yönelik ikinci hava harekatı gerçekleştirildi. Hava harekatında 23 terörist etkisiz hale getirildi. 

1 SAATLİK İSTİHBARAT DEĞERLENDİRİLDİ

Konu ile ilgili olarak Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından bir bilgilendirme yapıldı. Yapılan bilgilendirmede anlık bir saat istihbaratın değerlendirildiği ifade edildi. İstihbaratın değerlendirmesi sonucunda Türk Hava Kuvvetleri savaş uçakları saat 10.10 ile 12.40 arasında saldırı hazırlığı içinde olan bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik hava harekatı gerçekleştirdi.

Söz konusu harekat sonucunda arazide tespit edilen 23 terörist etkisiz hale getirildi.

11 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLMİŞTİ

Ayrıca Zap bölgesinde saat 02.42 ile 02.59 arasında bir hava harekatı daha gerçekleştirilmişti. Bu harekatta 11 terörist etkisiz hale getirilmişti. 

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (0)