TSK Kuzey Irak'a Hava Harekatı Düzenledi

Türk Silahlı Kuvvetleri, istihbarat üzerine Irağın kuzeyinde bulunan Sinat-Haftanin bölgesine hava harekatı düzenledi. Teröristlere ait silah mevzileri, sığınak ve barınaklar imha edildi. İşte detaylar..

GÜNDEM 26.05.2016, 11:43 26.05.2016, 11:49
TSK Kuzey Irak'a Hava Harekatı Düzenledi
Türk Silahlı Kuvvetlerince, Irak'ın kuzeyindeki Sinat-Haftanin bölgesine düzenlenen hava harekatında teröristlere ait silah mevzisi imha edildi.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, istihbarat üzerine dün Irak'ın kuzeyindeki Sinat-Haftanin bölgesine hava harekatı düzenlendi. Harekat kapsamında Türk Hava Kuvvetlerine bağlı savaş uçakları, bölücü terör örgütüne ait silah mevzisini imha etti.

Öte yandan dün sabah saatlerinde alınan istihbarat üzerine Mardin kırsalında da hava harekatı düzenlendi. Teröristlere ait silah mevzisi, sığınak ve barınağın bulunduğu üç hedef savaş uçakları tarafından imha edildi.

Bölgede meydana gelen hasar ve zayiat tespit çalışmaları sürüyor.


Son dakika haberleri, resmi gazete ilanları, ekonomi haberleri, politika haberleri, kamu haberleri, memur haberleri, kamu ilanları, akademik ilanlar ve daha fazlasından haberdar olmak için kamupersoneli.net İnternet sitesini ya da kamupersoneli.net android uygulamasını cep telefonunuza indirerek anında haberdar olabilirsiniz.

AA
Kamupersoneli.net  | Ankara

Yorumlar (0)