TSK son dakika açıklaması- PKK'ya ağır darbe vuruldu

TSK, Sİncar ve Karacak'a yapılan operasyonlarda PKK'ya ağır darbe vurulmuştur diye açıklama yaptı.

GÜNDEM 15.12.2018, 10:34
TSK son dakika açıklaması- PKK'ya ağır darbe vuruldu

Türk Silahlı Kuvvetlerince, Irak'ın kuzeyinde teröristlerce üs olarak kullanılan Sincar ve Karacak Dağı bölgelerine son dakika hava harekatı düzenlendi. Operasyona 20'den fazla uçak katıldı ve 30'dan fazla hedef imha edildi. Harekatı Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da takip etti.

Türk Silahlı Kuvvetlerince, Irak'ın kuzeyinde teröristlerce üs olarak kullanılan Sincar ve Karacak Dağı bölgelerine son dakkika hava harekatı düzenlendi.

Operasyonu  Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar hava kuvvetleri harekat merkezinde akip etti. Akar yaptığı açıklamada bu görev bitti bundan sonrakilere hazır olacağız dedi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Irak'ın kuzeyindeki hedeflere yönelik harekatı, TSK komuta kademesiyle Hava Kuvvetleri Harekat Merkezi'nden takip etti. Karacak Dağı bölgesinin ilk kez vurulduğu harekata 20'den fazla savaş uçağı, İHA ve tanker katıldı.

20'DEN FAZLA UÇAK KATILDI:

 Irak'ın kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik harekatta 20'den fazla savaş uçağının yanı sıra insansız hava araçları ile tanker uçaklar da görev aldı.

KARACAK DAĞI İLK KEZ VURULDU: 

Baskın tarzında gerçekleştirilen harekat kapsamında 30'dan fazla hedef imha edildi, Karacak Dağı bölgesi ilk kez vuruldu.Hedefler istihbarat birimleriyle koordineli belirlendi, sivil halkın güvenliği ile çevrenin korunması konusunda en üst seviyede hassasiyet gösterildi.

HAREKAT MERKEZİNDE YOĞUN MESAİ:

 Teröristlerce kullanılan barınak, sığınak, mağara, tünel ve depoların imha edildiği harekat, Milli Savunma Bakanı Akar ve TSK'nın komutanı kademesi tarafından yakından takip edildi.Bakan Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile harekatı gece boyunca Hava Kuvvetleri Harekat Merkezi'nden takip etti.

TSK'DAN SON DAKİKA SİNCAR VE KARACAK OPERASYONU İLE İLGİLİ SON DAKİKA AÇIKLAMA

TSK'dan yapılan son dakika açıklamasında ise, İncar ve Karacak'a yapılan operasyonlarda PKK'ya ağır darbe vurulmuştur denildi. 

Dış işleri Sözcülüğünden de operasyon ile ilgili açıklama geldi. Açıklama da; ''Terör örgütleri Irak'ta yuvalandığı müddetçe operasyonlar devam edecek'' denildi.

Yorumlar (0)