Tunceli'de PKK'lı Teröristlerle Çatışma! Yaralı Askerlerimiz Var

Tunceli'de bölücü terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonlarda sıcak çatışma çıktı. Güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada 2 terörist etkisiz hale getirilirken 2 askerimizin de yaralandığı duyuruldu.

GÜNDEM 14.08.2018, 21:23
Tunceli'de PKK'lı Teröristlerle Çatışma! Yaralı Askerlerimiz Var

PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonlara hız kesilmeden devam ediliyor. Bu kapsamda Tunceli'de düzenlenen operasyonlarda bölücü terör örgütü mensupları ile sıcak çatışma çıktı. 

Güvenlik güçleri ile PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışma sonucu ise 2 kadın terörist etkisiz hale getirildi. 2 askerimizin yaralandığı operasyona ilişkin ise Tunceli Valiliği bir açıklamada bulundu. 

TUNCELİ'DE 2 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Tunceli Valiliği'nden söz konusu operasyona ilişkin bir basın açıklaması geldi. 2 Jandarma Özel Harekat askerinin yaralandığının açıklandığı basın açıklamasında askerlerimizin hayati tehlikesi bulunmadığı açıklandı. Ayrıca gün içinde gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında 7 terörist etkisiz hale getirildi. Tunceli Valiliği'nden yapılan basın açıklaması;

''Tunceli-Merkez Çırtık Deresi Bölgesinde MİT Bölge Müdürlüğümüz ve İl Jandarma Komutanlığımızca müşterek olarak gerçekleştirilen operasyonda teröristlerle sıcak temas sağlanmış, İki kahraman JÖH’ümüz yaralanmıştır. Yaralı iki kahramanımızın tedavisi Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde devam etmekte olup, hayati tehlikeleri bulunmamaktadır. Çatışmada İki BTÖ mensubu kadın terörist de ölü olarak ele geçirilmiştir. Bölgede operasyon devam etmekte olup, gelişmelerden kamuoyuna ayrıca bilgi verilecektir. İlimizde terörist unsurların bulunmasına ve etkisiz hale getirilmesine yönelik çalışmalar azim ve kararlılıkla sürdürülmektedir.''

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)