Turizm İçin Bir Atak Daha ! Hükümete Bayram Tatili Çağrısı

Bu yıl Kurban Bayramının 1 Eylül'e denk gelmesi 30 Ağustos'un resmi tatil olması kapsamında arife gününün tam gün tatil ilan edilmesi ihtimali ile bayram tatilinin 6 gün olması bekleniyor.

Turizm İçin Bir Atak Daha ! Hükümete Bayram Tatili Çağrısı

Kurban Bayramının yaklaşması ile birlikte hem turizm işletmecilerinin hem de tatile çıkacak olan vatandaşların beklentileri Bakanlar Kurulu tarafından tatil süresinin uzatılması yönünde. Bakanlar Kurulu tarafından gelecek olası bir uzatmaya yönelik bir açıklama olmadığı Yaşar Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölüm Başkanı Prof. Dr. İge Pınar tarafından belirtildi.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan İge Pınar şu ifadeleri kullandı;

"10 GÜNÜ BULMASI SÖZ KONUSU"

"30 Ağustos Zafer Bayramının resmi tatil olması ve arife gününün tam gün ilan edilebilmesi, toplam tatil süresinin 6 güne çıkması ihtimalini ortaya çıkarıyor. Eğer, Hükümet tarafından 28 ve 29 Ağustos tarihlerinin de resmi veya idari tatil ilan edilme olasılığı gerçekleşirse Kurban Bayramı tatilinin süre olarak 10 günü bulması söz konusu."

"TALEP ARTIYOR"

"Bu bağlamda uzatılmış bayram tatillerinde iç turizmde en çok talep Antalya ve Ege bölgelerinde olurken kültür turizmi turlarına talep de artıyor. Sektör temsilcileri halihazırda yaklaşan bayram tatili için artan bir talep grafiği olduğunu belirtiyor. Uzatılmış bir bayram tatili ile bu talep yaz aylarının son dönemine denk gelen süreçte yılın son yaz tatilini yakalayabilme olanağının sunulması ile daha da artacaktır Geçen yıl 9 günlük Ramazan Bayramı tatili süresince, turizm bölgelerindeki otellerin doluluk oranlarında genel olarak ortalama yüzde 50 artış sağlandı. Ege ve Akdeniz sahillerinde ve Çeşme, Fethiye, Bodrum ve Marmaris gibi tatil bölgelerinde doluluk oranları yüzde 100e, Kapadokya gibi bölgelerde de yüzde 30lardan yüzde 60lara yaklaştı."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE