Türk asıllı Alman şarkıcı Saide İnaç'a Cumhurbaşkanına hakaretten hapis cezası verildi

Türk asıllı Alman şarkıcı Saide İnaç'a yargılandığı davada, "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan 1 yıl 5 ay 15 gün hapis cezası verildi. Sanık İnaç, savunmasında, kendisi adına sahte birçok sosyal medya hesabı açıldığını ileri sürerek açıklama yaptı.

GÜNDEM 17.09.2019, 22:27 17.09.2019, 22:33
Türk asıllı Alman şarkıcı Saide İnaç'a Cumhurbaşkanına hakaretten hapis cezası verildi

Edirne 6. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, İnaç, "Terör örgütüne üye olmak suçundan" hükümlü bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) üzerinden avukatıyla birlikte katıldı.

Sanık İnaç, savunmasında, kendisi adına sahte birçok sosyal medya hesabı açıldığını ileri sürerek şu ifadeleri kullandı:

"Bununla ilgili hukuki süreci başlattık. Atılı suçlamayı kabul etmiyorum. Sayın Cumhurbaşkanına hakarete yönelik bir paylaşımım yok. Hakaret paylaşımı benim tarafımdan gerçekleştirilmiş değildir. Bir sanatçı olarak bırakın Cumhurbaşkanını, sıradan bir insana hakareti bile kendi kişiliğime aykırı görürüm. Bana ait olmayan bir paylaşım. Facebook sayfasının nasıl açıldığını dahi bilmem. Bana ait olsa çıkıp söylerdim. Suçlamaları kabul etmiyorum. Beraatimi istiyorum."

Mahkeme, verdiği aranın ardından, "Cumhurbaşkanına hakaret" suçunu sabit görerek, İnaç'ın 1 yıl 5 ay 15 gün hapis ile cezalandırılmasına hükmetti.

Mahkeme heyeti, hükmün açıklanmasının ise geri bırakılmasına karar verdi.

Yorumlar (14)
Konuyu bilmiyorum ama bu ülkeyi yönetmiş ve yöneten insanlara hakaret etmek suçtur, hele bu ülkeye cumhuriyeti kuran gazi Mustafa Kemal a hakaret eden olur da yargı seyrederse Türk asıllı degildir yahudi uşagıdır bir Türk asla liderine laf söyletmez eski 4 hafta önce
Konuyu bilmiyorum ama bu ülkeyi yönetmiş ve yöneten insanlara hakaret etmek suçtur, hele bu ülkeye cumhuriyeti kuran gazi Mustafa Kemal a hakaret eden olur da yargı seyrederse Türk asıllı degildir yahudi uşagıdır bir Türk asla liderine laf söyletmez eski yada yeni.
Ümran 4 hafta önce
İyi oldu reise hakaret edildiginde ceza şart daha önceki çamur başkanlar ona hakaret edenlerede verildi
Hasan 4 hafta önce
Kapa çeneni
Yildiz 4 hafta önce
ataturk e sovuluce birsey olmuyor da cumhurbaskanimiza hakaret edilice hapis
Serhat 4 hafta önce
Hakaretten önce reisiniz devleti bu hale getirmenin hesabını versin önce
Coşkun Ertuğrul 4 hafta önce
Zaten bu ve bunun gibiler Devşirmelerin ya çocukları yada Torunları.Devlte,Devlet Adamına hakaret Edilmez.Parti fark etmez.
lideralara 4 hafta önce
Yatsın dinlensin biraz
Ass 4 hafta önce
Peki kursilerde halka hakaret edenler icin ne yasasi uygulaniyo
Veli coşkun 4 hafta önce
Ne güzel ATATÜRK hakeret kişisel özgürlük tayip erdoğan hakaret hapis ülkenin geldi hal ayrıca tc dava bakın eleştiriyi hakeret kabul ediyor hakeret küfür etmek demek eleştirmek değil
Erdoğan genç 4 hafta önce
CUMHURBAŞKANİMİZA KİMSE HAKARET EDEMEZ ALLAH BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN
Zekiye 4 hafta önce
Herkes haddini bilecek
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın