banner731

Türk Diplomatlar İsviçre'ye Sığınma Talebinde Bulundu

Diplomatik pasaporta sahip pek çok Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının İsviçre’den iltica talebinde bulunduğu belirtildi.

GÜNDEM 09.03.2017, 11:49
Türk Diplomatlar İsviçre'ye Sığınma Talebinde Bulundu

Birçok diplomatik pasaporta sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı İsviçre'den iltica talebinde bulundu. İltica talebinde bulunanlar arasında FETÖ'den açığa alınan eski Bern Büyükelçisi Vekili Volkan Karagöz'ün de olduğu iddia ediliyor. Volkan Karagöz, 15 Temmuz Darbe girişimi sonrası Şubat ayında FETÖ mensubu olduğu gerekçesi ile görevden alınmış ve Ankara'ya çağrılmıştı. Ancak Volkan Karagöz Ankara'ya dönmeyip İsviçre'de ailecek iltica talebinde bulunmuş.

Federal Hükümet (Bundesrat) Pazartesi günü bazı diplomatik Pasaportlu Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının İsviçre'de iltica talebinde bulunduğunu doğrularken, daha fazla detay açıklamayacağını bildirdi. Federal Hükümet 'birkaç münferit başvurudan ibarettir' yorumunu yaptı.

Tages Anzeiger Gazetesi isim vermeden bazı İsviçreli siyasilerin, İsviçre'nin Volkan Karagöz'e iltica vermesi durumunda, İsviçre ile Türkiye arasında hem siyasi hem ekonomik krize yol açabileceğinden duydukları endişeyi dile getirdi ve birçok başka Fetullah Gülen taraftarlarının da İsviçre'den iltica talebinde bulunabileceğini ima etti.

Kamupersoneli.net

Yorumlar (0)