Türk İş Başkanı Atalay: Ben İşçileri Utandıracak Bir Şey Yapmadım

Türk-İş Konfederasyonu Başkanı Ergün Atalay toplu sözleşme görüşmelerinde sarf ettiği "Uzasa işi karıştıracağız. En azından kapattım böyle" sözlerine açıklık getirdi. Atalay işçileri utandıracak bir şey yapmadığını ifade etti.

GÜNDEM 15.08.2019, 07:34
Türk İş Başkanı Atalay: Ben İşçileri Utandıracak Bir Şey Yapmadım

Toplu iş sözleşmelerinde Türk İş ile hükümet arasında uzlaşma sağlandı. Görüşmelerde Türk İş Başkanı Ergün Ataly'ın "Uzasa işi karıştıracağız. En azından kapattım böyle" sözleri ses getirmişti.

İŞÇİLERİ UTANDIRACAK BİR ŞEY YAPMADIM

Ergün Atalay katıldığı bir televizyon programında bu sözlerine açıklık getirerek kendisinin işçileri utandıracak bir şey yapmadığını ifade etti. Ergün Atalay bu konuya ilişkin yaptığı açıklamalarında "Ben işçileri utandıracak bir şey yapmadım. Beni tanıyan, bizim geçmişimizi bilenler tanır" dedi.

Ergün Atalay katıldığı programda toplu iş sözleşmesi hakkında değerlendirmelerde bulundu. Atalay buradaki açıklamalarında işçileri utandıracak bir şey yapmadığını kendisini tanıyanın geçmişlerinin bilindiğini vurguladı.

Açıklamalarında her zaman işçilerin yanında olduklarını ifade eden Türk İş Genel Başkanı Ergün Atalay şu değerlendirmelerde bulundu:

"Şimdi bir fabrikaya gidiyoruz. Sağıma geçici işçi, soluma ise kadroya geçen taşeron işçi var. Geçici işçiler, 'Biz sana ne zamandır aidat ödüyoruz, bizim kadroyu halledin' diyor. Solumdaki işçi de 'Maaşlarımızı düzenleyin' diyor. Ben tüm işçilerin haklarını savunmakla mükellefim. Taşeron, geçici işçi, maaş zamları çözülene kadar ben bu sorunları dile getireceğim."

NELER YAŞANDI?

Türk-İş ile Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk arasında 200 bin kamu işçisinin toplu sözleşme görüşmesi gerçekleştirildi. Meydana gelen görüşmede uzlaşma sağlanmıştı. 

Bakan Selçuk ile bir araya gelen Türk İş Başkanı Atalay mikrofonun ucunu eliyle kapatarak tepki çeken sözler sarf etmişti. Atalay "Uzasa işi karıştıracağız. En azından kapattım böyle" demişti.

Yorumlar (0)