Türk Mülteci Başvurularına Almanya'dan Yanıt

Federal Göç ve Mülteci Dairesi’nin (BAMF), siyasi sığınma talebinde bulunan Türklere ait başvurular için cevabı geldi.

Türk Mülteci Başvurularına Almanya'dan Yanıt

15 Temmuz Darbe girişimi sonrasında, Almanya'ya sığınma talebinde bulunan Türklerin iltica talebi ret ediliyor. Almanya'ya sığınmak isteyen Türklerin yüzde 60'ının talebi geri çevrildi.

Türklerin Talebi Ret Ediliyor

Almanya'ya sığınan diplomatik ve hizmet pasaportuna sahip devlet memurları ile aile bireylerinin sayısı artıyor. Siyasi sığınma isteyen Türklerin yarısından fazlasının talebinin ret edildiği öğrenildi.

Federal Göç ve Mülteci Dairesi (BAMF), 15 Temmuz Darbe Girişimi sonrasında Almanya'ya iltica eden Türklerin durumunu incelemeye aldı.

Taleplerin Yüzde 60’ Geri Çevrildi

İnceleme sonrasında, başvuru taleplerinin büyük bölümünü sonuçlandıran Federal Göç ve Mülteci Dairesi’nin (BAMF), siyasi sığınma talebinde bulunan Türklerin yüzde 60'ına olumsuz cevap verdiği öğrenildi.

2017 yılı içinde tam sekiz bin 547 Türk'ün siyasi sığınma talebini tek tek ele alıp sonuçlandıran Federal Göç ve Mülteci Dairesi (BAMF), bu yıl içinde sadece 3 bin 507 talebi olumlu değerlendirdi.

Türkleri, Almanya’dan Sınır Dışı Etti

BAMF, 5 bin 40 Türk'ün siyasi sığınma isteğini de geri çevirirken, bu yıl içinde kimi eyalet yönetimleri de siyasi sığınma talebi kabul edilmeyen Türkleri Almanya'dan gönderdi. 

Berlin eyalet hükümeti 4 Türk’ü, Saksonya eyalet hükümeti ise 2 Türk'ü sınır dışı etti.

Yabancılar Kayıt Merkezi adlı kurum da sığınma talepleri uygun görülmeyen toplam 6 bin 784 Türk vatandaşının ülkeden gönderilmesi kararını alarak, sınır dışı edildi.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE