Türk Silahlı Kuvvetleri Bayrak İddialarına Yanıt Verdi

Zeytin Dalı Harekatında şehit olan Tankçı Üsteğmen Muhammed Cihangir Çubukçu'nun İzmir'deki evinin karşısında yer alan NATO Müttefik Kara Kuvvetleri Komutanlığına bayrak astırılmadığına dair iddialar bulunuyordu. Türk Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanlığı tarafından bir açıklama yapıldı ve iddialara yanıt verildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri Bayrak İddialarına Yanıt Verdi

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Zeytin Dalı Harekatı devam ediyor. Harekat sırasında Tankçı Üsteğmen Muhammed Cihangir Çubukçu şehit oldu. Şehit Tankçı Üsteğmen Muhammed Cihangir Çubukçu'nuın İzmir'deki evinin karşısında yer alan NATO Müttefik Kara Kuvvetleri Komutanlığına bayrak astırılmadığına dair haberler bulunuyordu.

Konu ile ilgili olarak iddialar yanıt olarak Türk Silahlı Kuvvetleri Genel Kurmay Başkanlığı tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda bu haberlerin doğru olmadığına işaret edildi. Genelkurmay Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruya ilişkin detayları ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz.

ÇIKAN HABERLER YALANLANDI

Genelkurmay Başkanlığından yayımlanan duyuruda bazı basın yayın organlarında, Afrin'deki Şeyh Horoz bölgesinde terör örgütü mensuplarınca gerçekleştirilen saldırı sonucu isabet alan tankta şehit olan Çubukçu'nun İzmir'deki evinin karşısında yer alan NATO Karargahına bayrak astırılmadığına dair haberler yer aldığı hatırlatıldı.

Bu açıklamanın devamında Genelkurmay Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruda "Sabahın ilk saatlerinden itibaren bayraklar asılmış ve halen de asılı durumda bulunmaktadır." ifadeleri kullanıldı.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE