Türk Tabipler Birliği Üyesi İbrahim Akkurt gerçek vaka sayısını söyledi!

Türk Tabipler Birliği Üyesi İbrahim Akkurt gerçek vaka sayısını söyledi!

Türkiye'nin son dönemlerde gündemi koronavirüs salgını. Koronavirüs salgınında vaka sayılarının her geçen gün artması vatandaşları tedirgin ederken, Türk Tabipler Birliği Merkez Konseyi Üyesi İbrahim Akkurt tarafından şoke eden bir hesaplama yapıldı. Akkurt, her gün Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı verileri yorumlayarak, günlük vaka sayısını söyledi.

TTB Merkez Konseyi Üyesi İbrahim Akkurt, günlük koronavirüs tablosundaki verileri yorumladı. Yaptığı hesaplamalarda dün açıklanan verilere göre gerçek vaka sayısının 87 bin 263 olduğunu söyledi.

16 KASIM KORONAVİRÜS VERİLERİ

Sağlık Bakanlığı'nın dün açıkladığı koronavirüs tablosuna göre 151 bin 516 test yapıldı. Yapılan testlere göre 3 bin 316 yeni vaka tespit edildi. 94 vatandaşımız ise hayatını kaybetti.

Aynı zamanda bu hafta hastalardaki zatürre oranı 3,8, yatak doluluk oranı 54,7 ve erişkin yoğun bakım doluluk oranı ise yüzde 70,8 olarak açıklandı.

MADALYONUN ÖBÜR TARAFINA BAKMAK İSTİYORUM

Akkurt, "Madalyonun öbür tarafına bakmak istiyorum" diyerek, güncel tabloyu yorumladı. Geçtiğimiz günlerde "Sadece İstanbul için bu sayıya 50 ilave edin" diyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun sözlerini hatırlatarak, vefat sayısı için, "Gerçekten 94 kişi mi?" dedi.

GERÇEK VAKA SAYISI

Akkurt açıklamasının devamında hesaplamayı yaparak, günlük vaka sayısı hakkında şunları söyledi:

"PCR testi pozitif ve radyolojik, tomografik bulgusu olan olguların yüzde 3,8’i eğer 3 bin 316 ise, 35 yıllık bir göğüs hastalıkları uzmanı, bir hekim, sahada bulunan bir kişi olarak bu yüzde 3,8’in yüzde yüzünü dört işleme döktüğümde bugünkü gerçek vaka sayısı 87 bin 263 oluyor” dedi. “Vaka sayısı gerçekten bu ürkütücü rakam mıdır?"

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.