Türk Telekom Hakkında Soruşturma Açılacak

Rekabet Kurumu tarafından Türk Telekom hakkında soruşturma açılmasına karar verildi. Rekabet Kurumu Türk Telekom'un piyasadaki hakim durumunu kötüye kullanarak rekabeti ihlal edip etmediğinin tespiti için soruşturma kararı aldı.

GÜNDEM 18.03.2019, 16:57
Türk Telekom Hakkında Soruşturma Açılacak

Rekabet Kurumu tarafından piyasadaki hakim durumunu kötüye kullanarak rekabeti ihlal edip etmediğinin tespiti için Türk Telekom hakkında soruşturma açılmasına karar verdi.

SORUŞTURMA KARARI ALINDI 

Konu ile ilgili olarak Rekabet Kurumunun resmi web adresinde bilgilendirme yapıldı. Rekabet Kurumu tarafından yapılan duyuruya göre Türk Telekom'un toptan sabit genişbant internet hizmetleri pazarında hakim durumda olduğu, perakende sabit genişbant hizmetleri pazarındaki rakiplerinin hizmet sunmasını ve abone kazanımını makul olmayan ve haksız gerekçelerle engellemek suretiyle Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'un ilgili maddesini ihlal ettiği iddiaları üzerin

Rekabet Kurumu tarafından bulguları ciddi ve yeterli bularak söz konusu mevzuatı ihlal edip etmediğinin tespitine yönelik olarak Türk Telekom hakkında soruşturma açılmasına karar verildi. 

Bunun yanı sıra Rekabet Kurumu tarafından gübre sektöründeki fiyat artışlarına yönelik rekabeti sınırlayıcı anlaşma, uyumlu eylem ve karar almak suretiyle rekabet kurallarının ihlal edilip edilmediğinin tespiti amacıyla Bandırma Gübre Fabrikaları AŞ, Ege Gübre Sanayii AŞ, Gemlik Gübre Sanayi AŞ, Gübre Fabrikaları TAŞ, İstanbul Gübre Sanayii AŞ, Toros Tarım Sanayi ve Ticaret AŞ hakkında soruşturma açılmasına ilişkin karar verildi.

Yorumlar (0)