Türkçe Ezan Tartışmaları Hakkında AK Parti'den Önemli Açıklama

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş Türkçe ezan tartışmaları hakkında çeşitli açıklamalar yaparak önemli değerlendirmelerde bulundu. Numan Kurtulmuş açıklamalarında Türkçe ezanın okunmayacağını ifade etti.

Türkçe Ezan Tartışmaları Hakkında AK Parti'den Önemli Açıklama

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş yaptığı açıklamalarında Türkçe ezan tartışmaları hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu. 

Numan Kurtulmuş'un bu konu hakkındaki açıklamalarının detaylarını okuyucularımızla paylaşıyoruz...

Numan Kurtulmuş söz konusu açıklamalarında son zamanlarda Türkçe ezan okunmasına ilişkin tartışmaların ve Mustafa kemal Atatürk'ün büstlerine yapılan saldırıların tesadüf olmadığını belirtti.

NUMAN KURTULMUŞ'UN AÇIKLAMALARI

Bu konu hakkında Numan Kurtulmuş'un açıklamaları şöyle oldu:

"Aradan yıllar geçmesine rağmen tekrar CHP'li bir milletvekili ezanın Türkçe okunmasını gündeme getirdi. Bunu bu dönemde gündeme getirmek kasıtlı değilse en azından belirli çevrelerin etkisi altında konuşulmuş talihsiz bir söz demektir. Bu memlekette Türkçe ezan da okunamaz Gazi Mustafa Kemal'e hakaret de edilemez. Herkes haddini, yerini yurdunu bilmelidir"

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE