Turkcell Genel Müdürü İstifa Etti ! Kaan Terzioğlu Kimdir?

4 yıldır Turkcell Genel Müdürlüğü görevini sürdüren Kaan Terzioğlu istifa etti. Bu bağlamda Turkcell Genel Müdürlüğü görevine vekaleten Genel Müdür Yardımcısı Murat Erkan atandı. Peki Kaan Terzioğlu kimdir?

GÜNDEM 15.03.2019, 13:18 Batuhan
Turkcell Genel Müdürü İstifa Etti ! Kaan Terzioğlu Kimdir?

Türkiye’nin en değerli şirketlerinden Turkcell’in Genel Müdürü Kaan Terzioğlu istifa etti.

KAAN TERZİOĞLU İSTİFA ETTİ

Bundan dolayı Genel Müdürlük görevine, 'vekaleten' şirketin Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Erkan atandı.

İstifa konusu hakkında KAP'a bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

"1 Nisan 2015'te Turkcell Genel Müdürü olarak atanan Muhterem Kaan Terzioğlu, 15 Mart 2019 tarihinden geçerli olmak üzere görevinden ayrılma kararı almıştır. Turkcell Yönetim Kurulu, Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Erkan'ın Turkcell Genel Müdürlüğü görevine vekaleten atanmasına, Satış Fonksiyonundan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonuna ise Kadri Özdal'ın vekaleten atanmasına karar vermiştir."

Peki görevinden istifa eden Kaan Terzioğlu kimdir? İşte detaylar:

1968 doğumlu Kaan Terzioğlu, Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünden 1990 yılında mezun oldu. Arthur Andersen Türkiye’de Bağımsız Denetim Uzmanı ve Mali Müşavir olarak görev alan Terzioğlu, 1992 yılında Arthur Andersen ABD’de Bilişim Stratejileri ve Güvenliği Uzmanı, 1994 yılında ise Arthur Andersen Belçika’da Bilgi Yönetimi ve Dijital Strateji Hizmetleri Lideri, 1998 yılında Arthur Andersen Türkiye’de Danışmanlık Hizmetleri Türkiye Operasyonları Başkan Yardımcısı olarak çalıştı. 1999-2012 yılları arasında Cisco Systems Brüksel ofisinde sırasıyla, EMEA Bölgesi e-ticaret Strateji Takım Lideri, EMEA Bölgesi İleri Teknoloji Satış Direktörü, Teknoloji Pazarlama Organizasyonu Yönetici Direktör EMEA ve Orta ve Doğu Avrupa Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlendi.

Yorumlar (0)