Türkiye Belediyeler Birliği Yeni Başkanı Tahir Akyürek Oldu

Türkiye Belediyeler Birliği'nin (TBB) yeni başkanı, Konya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tahir Akyürek oldu.

GÜNDEM 06.10.2017, 13:22 06.10.2017, 16:31
Türkiye Belediyeler Birliği Yeni Başkanı Tahir Akyürek Oldu

Çukurambar'da bir otelde, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhasaki'nin de katılımı ile gerçekleşen, Türkiye Belediyeler Birliği Meclisi (TBB) yeni başkanı, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek oldu.

Özhasaki Açılış Konuşmasını Yaptı

Çevre Bakanı Özhasaki toplantı da açılış konuşmasını yaptı. Açılış konuşmasında, bakanlığın belediyelere yönelik gerçekleştirdiği yatırım ve projeler hakkında bilgi verdi.

Özhasaki, belediye başkanlarının, belediyelerde yapmış oldukları hizmetlerde, proje, kentsel dönüşüm ve faaliyetleri üzerinde durduğu konuşmasında, Doğu ve Güneydoğu'da PKK terör örgütünün patlayıcı döşeyerek zarar verdiği vatandaşların evlerinin yapım çalışmaları hakkında açıklamalar yaptı.

Vatandaşlara Yaraları Sarma Sözü

Devletin yaraları sarmakla yükümlüğü olduğunu ifade ettiği açıklaması söyle oldu:

"Vatandaşın evi yıkıldıysa o evleri vermek bizim borcumuzdur. 25 bin ev yapılıyor bir kısım evleri teslim ettik, bir kısım evler 1-2 ay sonra teslim ediliyor. En geç 5-6 ay sonra evler orada teslim edilmiş olacak."

Seyir Mi Edelim...

Terör örgütü PKK'ya para ve malzeme yardımında bulunan belediye çalışanlarına ilişkin Özhasaki'nin açıklaması söyle oldu:

"Parklarda kimse çalışmayacak ama siz 130 kişiye maaş ödeyeceksiniz, o maaşları daha ellerine vermeden de alıp dağa göndereceksiniz. Belediyelerin depoları lojistik üs olarak kullanılacak. Araçları teröristerlin emrine girecek. Ne yapalım bunları seyir mi edelim?"

Çevre Bakanı Özhasaki'nin açıklamalarının ardından TBB başkan seçimi yapıldı. Gerçekleştirilen seçim sonucunda TBB'nin yeni başkanı Tahir Akyürek oldu.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)