Türkiye Düşmanları İş Başında! Zürih Başkonsolosluğu’na Molotoflu Saldırı Düzenlendi

İsviçre'de Türkiye'nin Zürih Başkonsolosluğu binasına saldırı düzenlendi. Henüz kimliği bilinmeyen kişiler molotofkokteyli ile saldırı gerçekleştirdi. İşte detaylar.

GÜNDEM 22.04.2019, 17:42 22.04.2019, 19:03
Türkiye Düşmanları İş Başında! Zürih Başkonsolosluğu’na Molotoflu Saldırı Düzenlendi

Saldırı hakkında açıklama yapan Asiye Nurcan İpekçi söz konusu saldırının saat 02:51'da düzenlendiğini söyledi.

Ayrıca daha önce de binanın hedef alındığını vurgulayan İpekçi saldırıyı gerçekleştirenlerin kimliklerinin henüz belli olmadığını da ifade etti.

3 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Başkonsolos İpekçi ayrıca, polislerin saldırı hakkında yaptıkları araştırmalara göre 3 kişiyi gözaltına aldıklarını söyledi. Ancak saldırıyı düzenleyen grup hakkında resmi bir açıklama gelmedi.

Gözaltına alınanlar hakkında açıklama yapan İpekçi; "Henüz bu kişilere ilişkin ayrıntıları vermediler. Önümüzdeki günlerde konunun aydınlatılacağını düşünüyoruz" dedi.

BİRİ SÖNDÜ, BİRİ PARMAKLIKLARA ÇARPTI

Türkiye'nin Zürih Başkonsolosluğu binasına düzenlenen saldırıda binada herhangi bir zarar yok.

Ancak atılan molotofkokteyllerinden birinin yanmadığı ifade edilirken ve diğerinin de parmaklıklara çarparak söndüğü belirtildi.

DAHA ÖNCE DE "ERDOĞAN'I ÖLDÜRÜN" YAZMIŞLARDI

Özellikle son yıllar içerisinde terör örgütlerinin hedefi haline gelen Türkiye'nin Zürih Başkonsolosluğu binası son 2,5 yıl içinde 6'ıncı defa saldırıya maruz kaldı.

1 Mayıs 2017 tarihinde Türkiye'nin Zürih Başkonsolosluğu binası önüne gelen yüzleri maskeli kişiler Türkiye'nin Zürih Başkonsolosluğu binasına boyalarla saldırmış, otobüs durağı ve Türkiye'nin Zürih Başkonsolosluğu binası karşısında bulunan binaya ise kırmızı boyalarla; "Kill Erdogan (Erdoğan’ı öldürün)" yazmışlardı.

Yorumlar (0)