Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu Başkanlığına Özgür Burak Akkol Seçildi

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre; Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) Başkanı olan Akkol’un TİSK’in Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildiği duyuruldu.

GÜNDEM 03.05.2019, 15:15
Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu Başkanlığına Özgür Burak Akkol Seçildi

Yapılan açıklamada ise 20 işveren sendikasının üye olduğu TİSK'in, Türkiye'de işverenlerine endüstri ilişkisi alanlarının yurt içi ve yurt dışında gurur ile temsili olduğu ifade edildi.

Diğer yandan TİSK'in kurulduğu günden bu zamana kadar yatırımların, ihracatın, rekabet gücü ile istihdamın artması kapsamında çalışmalar yaptığı açıklandı.

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) açıklamasında ise;

“Çalışma barışının korunması en temel ilkemiz olmuştur. Bu konudaki hassasiyetimizi yeni dönemde de sürdüreceğiz. Konfederasyonumuz, ‘ülke ekonomilerinin, işletmelerinin gücü doğrultusunda büyüdüğü’ bilinciyle hareket etmektedir.

Bu doğrultuda, işletmelerin daha donanımlı olmaları, ulusal ve küresel rekabet güçlerinin artırılması, mali yüklerinin azaltılması hususunda sorumluluklar üstlenmiştir.

Bugüne kadar bu yolda özveri ile yürüttüğümüz çalışmaları, önümüzdeki süreçte geliştirerek devam ettireceğiz.

Ayrıca kamu kurum ve kuruluşları, çalışan temsilcisi konfederasyon ve sendikalar ile birlikte ‘İş’in geleceği, işçi ve işverenlerin gelecekteki yetkinliklere şimdiden hazırlanması, kodlama’ gibi konulara odaklanırken, fikir veya öneriler oluşturmanın ötesinde, somut proje ve uygulamaları hayata geçirmeyi planlıyoruz." denildi..

Yorumlar (0)