Türkiye'nin Dört Bir Yanında Darbe Girişimine Tepkiler Devam Ediyor

Bitlis ilinin Tatvan ilçesinde demokrasi nöbetinde ki vatandaşlar darbe girişimine tepki gösteriyorlar. Vatandaşlar yoldan geçen askeri konvoya sevgi gösterisinde bulundular.

GÜNDEM 24.07.2016, 10:51 24.07.2016, 10:55
Türkiye'nin Dört Bir Yanında Darbe Girişimine Tepkiler Devam Ediyor
Bitlis ilinin Tatvan ilçesinde demokrasi nöbetinde ki vatandaşlar darbe girişimine tepki gösteriyorlar. Vatandaşlar yoldan geçen askeri konvoya sevgi gösterisinde bulundular.  

Bakan İsmet Yılmaz görevden alınmalar  ve öğretmen atamaları ile ilgili çeşitli açıklamalar  yaptı. Yılmaz 20 binin üstünde öğretmen alınacağını belirtti.  

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz FETÖ soruşturması ve görevden almlar hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu. İsmet Yılmaz açıklamalarında ' Açığa alınan öğretmen sayısı artı bir de bu özel okullar devlete geçtikten sonraki ihtiyaç olan öğretmen sayısı kadar öğretmen alınacaktır. Bu da 20 binin üstünde bir rakam demektir, ilerleyen süreçte bu rakam kesinleşecektir ' ifadelerine yer verdi. 

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Sivas ilinde Cumhuriyet Meydanında demokrasi nöbeti tutan vatandaşlar ile bir araya geldi. Burada bir basın mensubunun FETÖ soruşturması ve görevden alamalar üzerine öğretmen alımının yapılıp yapılmaması hakkında ki sorusuna İsmet Yılmaz bu yıl sözleşmeli ve mülakat ile öğretmen alımının yapılacağını belirtti. 

Bakan Yılmaz normal şartlarda öğretmen alımlarının Şubat ayı olarak belirlendiğini söyledi. Bakan Yılmaz konu ile açıklamasında ' Biliyorsunuz bugüne kadar Milli Eğitim Bakanı olarak öğretmen alımımızın sözleşmeli ve mülakata bağlı olarak şubat ayında olacağını söylemiştim. Ancak yeni çıkan durum karşısında, kamu görevinden ilişiği kesilecek öğretmenlerin yerine bu yıl öğretmen alımı yapacağız. Dolayısıyla birinci husus bu. 2016 yılında sözleşmeli ve mülakatla öğretmen alacağız ' ifadelerini kullandı. 

Kpsscafe.com.tr / ANKARABitlis’in Tatvan ilçesinde demokrasi nöbetini sürdüren vatandaşlar, askeri konvoya sevgi gösterisinde bulundu.

Göreve giden askeri konvoyun ilçe merkezinden geçişi sırasında vatandaşlar, "En büyük asker, bizim asker", "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganları atarak, Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) sevgilerini gösterdi.

Her akşam polis araçlarının geçişinde gösterdikleri sevgiyi bu akşam da askerlere gösteren vatandaşlar, "Vatan haini olmayan tüm kuvvetler bizim canımızdır" şeklinde ifadelerde bulundular.

Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, yaklaşık 9 gündür "demokrasi nöbeti" tuttuklarını, ikinci uyarıya kadar nöbete devam edeceklerini söyledi.

"Bu gece asker konvoyu ilçe merkezinden geçiş yaptı." diyen Aksoy, şunları kaydetti:

"Ülke genelinde olaylar yaşanmadan önce dış görevde olan bu askerlerin nöbet değişim zamanı geçmişti ve bugün nöbet değişimi olduğu için konvoy geçişi yapıldı. Konvoy geçişi sırasında vatandaşlar, askerleri kucakladı. Sevgi gösterisinde bulundular ve asker kardeşlerimiz de aynı şekilde sevgi gösterisinde bulundu. Askerler bizim canımızdır, kanımızdır. Biz darbeci ve hain askerlere karşıyız, hepsine değil. Vatanını, ülkesini sevip koruyan askerlerimize sevgimiz sonsuzdur. Çok şükür, özlediğimiz tabloyu bu gece burada yaşadık.

Askerin, polisin, halkın sevgi gösterisini ve birbirine bağlılığını gördük, yaşadık. Vatanını satan darbecilere, hainlere karşı dik duruşumuzu bozmayız. Allah kahretsin onları. Peygamber ocağında olup vatanını satmayan ve darbeci olmayan askerlerimizi de bağrımıza basarız. Onlar bizim askerlerimizdir, çocuklarımızdır, kardeşlerimizdir."

Kamupersoneli.net / AA
Yorumlar (0)